ترجمه رسمی کارت بازرگانی - دارالترجمه رسمی پارسیس
ترجمه کارت بازرگانی

ترجمه رسمی کارت بازرگانی

ترجمه رسمی کارت بازرگانی

ترجمه کارت بازرگانی تشریفات خاصی ندارد اما در صورتی که قصد ترجمه کردن کارت بازرگانی را دارید دارالترجمه رسمی پارسیس آن را انجام خواهد داد ,جهت ثبت سفارش ترجمه بر روی لینک زیر کلیک کنید

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که به یکی از سفارت خانه های کشورهای اروپایی جهت گرفتن ویزا مراجعه کرده باشید و سفارت مورد نظر از شما درخواست نمایند که ترجمه رسمی مدارک شغلی خود را ارائه نمایید تا در صورت داشتن شرایط لازم با درخواست ویزای شما موافت شود ؛ یکی از مدارکی که می توان از آن بعنوان مدرک شغلی یاد کرد ؛ کارت بازرگانی است که بازرگانان برای اثبات موقعیت شغلی خود ترجمه آن را به سفارت خانه مورد نظر ارائه می کنند .

برای اینکه بتوانید کارت بازرگانی خود را به صورت رسمی ترجمه نمایید و ترجمه به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد باید کارت بازرگانی دارای اعتبار باشد و اصالت و جعل نبودن آن از سوی اتاق بازرگانی صادر کننده تایید گردد که حق عضویت سالانه پرداخت شده است برای این منظور شما می توانید به اتاق بازرگانی شهر صادر کننده مراجعه نموده و نسبت به اخذه تاییدیه اقدام نمایید و تاییدیه اخذ شده را به دارالترجمه ارائه نمایید تا فرایند ترجمه شروع شود .

لازم به ذکر است که همراه کارت بازرگانی و گواهی ؛ کپی پاسپورت نیز باید به دارالترجمه ارائه شود تا اسپل اسم به درست در ترجمه قید شود .

 

ثبت سفارش ترجمه

 

نکته لازم به ذکر است در صورتی که قصد ترجمه کردن کارت بازرگانی از انگلیسی به فارسی را داشته باشید باید ابتدا مدرک به تایید سفارت ایران در کشور صادر کننده و سپس به تایید وزارت امور خارجه ایران برسد تا امکان ترجمه و سپس تایید شدن از سوی دادگستری را داشته باشد . این کار در دپارتمان دارالترجمه انگلیسی پارسیس انجام خواهد شد از طرفی  برای دریافت نمونه فرم ترجمه کارت بازرگانی کلیک کنید

 

کارت بازرگانی چیست ؟

طبق قانون کشور در امر صادرات و واردات امور بازرگانی افرادی که میخواهند اقدام به تجارت سالم کنند و نیاز به اجازه برای ورود کالا ها و اقلام ضروری مردم دارند میتوانند تقاضای صدور کارت بازرگانی هوشمند کرده که تحت پوشش اتاق بازرگانی کشور خواهند بود .

این نکته را مدر نظر داشته باشید که برای افراد عادی واردات و صادرات به مناطق آزاد مجاز نبوده و تنها بازرگانان میتوانند با داشتن این کارت مبادرت به ورود و صدور کالا ها بپردازند

مراحل صدور کارت بازرگانی :

  • صدور کارت بازرگانی قوانین و مقررات خاص خود را دارد اینکه برای هرکس این کارت صادر شود غیر قانونی بوده و برخورد جدی صورت خواهد پذیرفت.
  • صدور کارت بازرگانی لازمه ان ثبت شرکت تجارتی و بازرگانی اشخاص است که خود را به عضویت اتاق بازرگانی رسانده باشند .

 

آیا قفط افراد غیر ایرانی میتوانند از این کارت استفاده کنند ؟

جواب این سوال بله است , افراد و بازرگانان خارجی نیز میتواند اقدام به دریافت کارت بازرگانی هوشمند کرده , منوط به اینکه در امر صادرات و واردات معاملات متقابل و تعاملی داسته باشند . لذا در این صورت به بازرگانانی که قصد فعالیت تجاری در ایران را داشته این اجازه صادر خواهد شد .

 

مبادلات تجاری و اقتصادی در سراسر جهان بین کشور ها روز به روز گسترده تر و باعث پیشرفت است , تجارت مدرن امروزه به عنوان یک تجارت هوشمند و یکی از تکنیک های موفق به حساب می آید , سرعت سریع صادرات و واردات در این روند معاملاتی منجر خواهد شد تا تجار با خیال آسوده تری در این امر سرمایگذاری کنند .

اگر بخواهیم تعریف دقیق از تجارت هوشمند داشته باشیم باید به این امر بسنده کنیم که در تجارت هوشمند , معامله گران کاملا رصد می شوند و اطمینان طرفین در امر مبادلات بالا خواهد رفت لذا به صورت خودکار ریسک تجاری بسیار کاهش میابد .

یکی از بهترین روش های کنترل رسیک در تجارت مدن کارت بازرگانی هوشمند است معافیت از عوارض داخلی است.

کارت بازرگانی هوشمند از جمله کارت و مدارک هویتی است که تجار به وسیله ان شناخته خواهند شد .

بازرگانی روز و مدرن

بازرگانی روز و مدرن

بازرگانی روز چیست؟

بازرگانی روز به عنوان امر صادرات و واردات در یک زمان مشخص دلالت دارد , معاملات بازار در این حوزه اشاره به موقعیت های بازار و ثبات بازار دارد

به طور معمول بازرگان یک روز موقعيت را باز می کند و موقعيت را می بندد، اما موقعيت ها می توانند برای یک دوره زمانی برگزار شوند.

موقعیت سرمایه گذار در تجارت روزانه می تواند طولانی باشد (خرید مستقیم) یا کوتاه (سهام “وام”)، و سپس ارائه به فروش در قیمت معینی. معامله گران روزانه یا معامله گر فوری  می خواهند در طول روز معاملاتی از نوسانات بهره مند شوند و خطر “یک شبه” را که ناشی از وقایع (مانند درآمد بد) است، ممکن است پس از بسته شدن بازارها کاهش دهند. به نوعی تعرف سرمایگذاری در سهام شرکت ها است که احتمال سود و زیان را خواهد داشت.

 

چقدر ریسک در تجارت روزانه دخیل است؟

به گفته کارشناسان  در تجارت جهانی ، این واقعیت که روزهای معاملاتی روزانه در یک روز پردازش می شود، در واقع باعث می شود که رسیک این معاملات کاهش یابد

از آنجایی که روزانه معامله گران موضع خود را یک شبه حفظ نمی کنند، آنها از امکان تعجب در بازار خارج از کشور، اخبار اقتصادی نامطلوب و یا گزارش درآمد که پس از بسته شدن فرصت ها ایجاد میگردد  جلوگیری می کنند. با وجود این که بعد از ساعت معاملات برای بسیاری از اوراق بهادار در دسترس است، بازاربه اصلاح معامله گران  نازک است و احتمالا در روز بعد از یک رویداد نیمه منفی منجر به کاهش قیمت خواهد شد (باز کردن قیمت به شدت پایین تر).

 

علاوه بر این، معاملات روزانه تمایل به کاهش، افزایش، نوسانات بازار را افزایش می دهد. معامله گران روز معمولا به دنبال سود خود در حرکت های کوچک قیمت بالا یا پایین هستند. معاملات روزانه آنها نقدینگی را فراهم می کنند که بازارها را به طور هماهنگ نگه می دارد، در مقایسه با بازارهای فروخته شده که به نوسانات شدید قیمت ها بستگی دارد.

 

چگونه خطوط تجاری ایجاد می شوند

خطوط تجارت معمولا بین یک کسب و کار و یک فروشنده برقرار می شوند، برای این راهکار هم میتوان از کارت های اعتباری هوشمند تحت عنوان کارت بازرگانی استفاده کرد . برای مثال یک فروشگاه لوازم آرایشی ممکن است چند پالت چوب کاج را سفارش دهد و 30 روز پس از دریافت مجوز آن را به فروشنده پرداخت کند . این کار صاحب کسب و کار را قادر به فروش چوب و پرداخت هزینه های سهام خود را از درآمد فروش خواهد کرد .

چه کسی خطوط تجاری را استفاده می کند

همه کسب و کارهای کوچک از اعتبار استفاده نمی کنند. طبق اداره انکشافی کوچک ایالات متحده، سه پنجم از شرکت های کوچک که از اعتبار استفاده می کنند از خط اعتباری استفاده می کنند. کسب و کارهایی که از اعتبار تجاری استفاده می کنند، دارای دارایی و نقدینگی زیادی هستند یا دسترسی به پول نقد دارند، اما بسیاری نیز بدهی های بیشتری نسبت به شرکت هایی دارند که از اعتبار استفاده نمی کنند.

مزایایی استفاده از اعتبار هوشمند تجارت

استفاده از خطوط تجاری می تواند به کسب و کار اعتباری کمک کند چرا که وام های مکرر و سریع را خواهند گرفت. آنها همچنین می توانند به سرعت به ایجاد تجارب اعتباری مثبت کمک کنند

تاریخچه کارت بازرگانی هوشمند

تجارت در دنیا همواره رونق زیادی داشته از زمانی که مبادلات کاملا با کالا به روش سنتی در 100 ها سال پیش انجام می شد امروزه یکی از مهمترین امور بین الملل که در اقتصاد کشور ها نقش اصلی و اساسی دارد تجارت با شرایط خاص خواهد بود .

کارت بازرگانی تنها به عنوان یک کارت نبوده بلکه سندی است که تجار بتوانند در بخش اقتصادی پررنگ تر عمل کنند , تعدیل قدرت دولت ها و خصوصی سازی یکی از اهداف اصلی این روند است .

در سال 1309  قانون مربوط به صادرات  واردات در این کلید خورد , لذا لایحه تشویق تجار و صدورت پروانه تجارت باعث شد فضای رقابتی کسب و کار رونق زیادی به خود بگیرد در ابتدای سال 1331 پروزه اصلی کارت بازرگانی هوشمند در دستور کار قرار گرفت و در مجلس شورای ملی تصویب شد . این امر سبب ورود به عرصه بروکراسی مدرن گردید

در کشور ما حضور دولت در بخش اقتصادی بسیار پررنگ است. به نظر می­رسد که این غلبه هنوز بتواند سیطره خود را دیکته کند که نهایتاً این سلطه منجر به بطئی شدن امور تجارت خارجی می­گردد و در درازمدت اقتصاد کشور از پویائی لازم برخوردار نخواهد بود. تعدیل دخالت دولت در امور جامعه یکی از آثار حرکت به سوی اقتصاد آزاد و خصوصی سازی محسوب می­شود.

آنچه مسلم است دارالترجمه رسمی پارسیس علاوه بر ترجمه رسمی انگلیسی مدارک قادر است به تمامس زبان های رسمی در داخل کشور که مترجم رسمی در ایران وجود دارد انجام دهد از جمله ترجمه های مورد تقاضا ترجمه ترکی در دارالترجمه ترکی , ترجمه فرانسه در دارالترجمه فرانسه و ترجمه آلمانی در دارالترجمه آلمانی نیز می باشد .

 

نوشتهٔ پیشین
ترجمه رسمی برگه مرخصی
نوشتهٔ بعدی
ترجمه کتاب فرانسوی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست