ترجمه آنلاین - دارالترجمه رسمی پارسیس

ترجمه آنلاین

ترجمه آنلاین به کابران این امکان را ارائه میدهند که کیفیت وسرعت تضمین شده به صورت کاملا رایگان باشد,آشنایی با 10 ابزار ترجمه آنلاین به صورت کاملا رایگان

امروزه عرصه جهانی بیشتر شبیه دهکده جهانی وب می باشد , جهان امروز درگیر ارتباطات مداوم و اجباری با اینترنت شده و لذا باید بتواند به طور موثر در زمان واقعی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

خوشبختانه امروزه جهان واقع به حدی پیشرفت نموده که خدمات ترجمه آنلاین با طیف وسیعی از ابزارهای نوین و مدرن به کابران خدمات مورد نیاز خود را ارائه میدهند .

مردم امروزی به راحتی میتوانند پیام و اطلاعات خود را در بستر اینترنت از فرستنده به گیرنده ارسال نمایند ؛ شرکت های خدماتی ترجمه از جمله دارالترجمه ها به صورت تخصصی این امر را انجام میدهند اما بدون شک نمیتوان اهمیت ترجمه آنلاین را نادیده گرفت .

بازه زمانی تحویل و ترجمه آنلاین توسط موتورهای ماشینی ترجمه بسیار سریع بوده و در آن واحد قادرند ترجمه دقیق و هوشمندی را با توجه به ظرفیت تخصصی خود ترجمه نمایند .

بستر سازی هوشمند خدمات ترجمه آنلاین به کابران این امکان را ارائه میدهند که کیفیت و نتایج و سرعت تضمین شده به صورت کاملا رایگان برای مخاطبین قابل انجام است , گزینه های خدمات ترجمه آنلاین جهت انتخاب ابزار مترجم آنلاین در سطح اینترنت فراوان است لذا توصیه می شود در صورتی که تا به حال با ابزار های ترجمه آنلاین به صورت کامل آشنا نبوده اید با ما همراه باشید تا در قالب یک مقاله علمی به بررسی تفاوت ها و شباهت های خدمات ترجمه آنلاین به صورت تخصصی پرداخته شود .

در سال 2001  خدمات ترجمه آنلاین برای ابزارهای مترجم کاملا ابتدایی و سراسر اشتباه بود , زیرا اشتباهات جدی در وازگان و دستور زبان در زبان هایی چون اسپانیایی برای مترجم گوگل و یا بینگ بسیار فاحش بود اما امروزه خدمات ترجمه آنلاین بسیار بهتر و حرفه ای تر شده است در یک کلمه میتوان گفت بی نظیرند

ما در این مقاله به طور تقریبی  سرویس آنلاین ترجمه را تست نموده ایم , ما در اینجا یک متن به زبان اسپانیایی را در مترجمین آنلاین و ابزارهای انلاین ترجمه انتخاب کرده و آن را ترجمه نموده ایم حال بیایید با هم تفاوت ها را مقایسه کنیم

ابتدا از ترجمه عادی و معمولی شروع میکنیم

زبان اصلی متن اسپانیایی :
No cabe duda de que en los últimos cinco años, el destino de América Latina ha sido influenciado fuertemente por tres de sus más visionarios y decididos líderes: Hugo Chávez, Rafael Correa y Evo Morales

ترجمه عادی و معمولی :
شکی نیست که در پنج سال گذشته، سرنوشت آمریكای لاتین به شدت تحت تأثیر ظاهری سه رهبر قرار گرفته است: هوگو چاوز، رافائل كوریره و اوو مورالس.

ترجمه گوگل :
شکی نیست که در پنج سال گذشته، سرنوشت آمریكای لاتین به شدت تحت تأثیر سه رهبر برجسته و متعهدش قرار گرفته است: هوگو چاوز، رافائل كوریره و اوو مورالس

ترجمه موتور جستجوی بینگ :
شکی نیست که در پنج سال گذشته ، سرنوشت آمریکای لاتین شده است به شدت توسط سه تن از رهبران خود را در بسیاری از متفکرین و مصمم تحت تاثیر قرار گرفته: هوگو چاوز ، رافائل Correa و اوو مورالس

ترجمه آنلاین بابیلون:
شكى نيست كه در پنج سال گذشته، از سرنوشت آمريكاي لاتين شده است شديدا تحت تاثير سه تن از رهبران مصمم تر و انديشمندانه: هوگو رافائل کورِآ دوسو Chávez، مورالس

بدترین ترجمه آنلاین (PROMT): شکی نیست که در پنج سال گذشته، مقصد آمریکای آمریکای لاتین به شدت تحت تأثیر سه تن از رهبران پر بیننده و متعهد خود بوده است: هوگو چاوز اخلاقی، رافائل کوررا یوو.

حال مشاهده کردید تفاوت کدام مترجم آنلاین بهتر و قابل درک تر است , اگر بخواهیم عادلانه رتبه بندی کنیم به شرح ذیل خواهد بود :

رتبه بندی بهترین ابزار ترجمه آنلاین شامل : گوگل ترنسلیت , ترجمه آنلاین بینگ , ترجمه شخصی , ترجمه آنلاین بابیلون , ترجمه آنلاین promt

 

بدون شک ابزار ترجمه آنلاین گوگل (google translate ) یک حکم کامل و دقیق و بدون شک قابل اعتماد برای مترجم آزاد است .

ترجمه آنلاین گوگل اگرچه ممکن است دچار نقص باشد اما به اندازه کافی برای نمونه متن تهیه شده در دارالترجمه اسپانیایی پارسیس بسیار عالی بود زیرا خواننده میتوانست با این ترجمه آشنا  و درک خود را نزدیک کند

خسته شده اید , نگران نباشید شما با یک مطلب عالی سروکار دارید پس چشمان خود را آب زده و در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

معرفی 10 ابزار ترجمه آنلاین :

وقتی شما به یک ترجمه فوری به زبان مقصد نیاز دارید کجا میروید ؟

مثلا مقصد شما یک دارالترجمه خواهد بود که ترجمه فوری دقیق را انجام میدهد اما شما مقاله , و یا کتاب و متون تخصصی ندارید که بخواهید ترجمه تخصصی کنید بلکه مثلا یک محتوای خلاصه از سایت به زبانی خاص را دارید که میخواهیم همان لحظه ترجمه را تحویل بگیرید ,در این صورت ابزار ترجمه آنلاین نیاز شما را برآورده خواهد کرد اما اگر نیاز به ترجمه کتاب دارید به بخش ترجمه کتاب مراجعه و یا اگر نیاز به ترجمه مقالات تخصصی دارید نیز میتوانید به بخش خدمات ترجمه مقاله ما مراجعه نمایید.

در گذشته برخی نرم افزارهای ترجمه برای امکانات بیشتر نیاز به نصب بر روی سیستم داشتن که برخی شرکت ها اجازه این کار را به کارمندان به دلیل رعایت مسئله امنیتی ندادند مثلا در گذشته شرکت بابیلون برای ایجاد امکانات رایگان بیشتر نیاز به نصب بر روی سیستم شما را داشتند

 

این مترجمین آنلاین رایگان برای لغت نامه سریع و یا واژگان به زبان دیگر مناسب هستند. و بعضی از ویژگی های اضافی را ارائه می دهند که در ارائه خدمات ترجمه آنلاین و سریع خود زبان زدند. وقتی که یکی از بهترین ها را پیدا کنید فراموش نکنید که آن را نشانه گذاری کنید تا همیشه در دست باشد.

1-ترجمه آنلاین گوگل

یکی از محبوب ترین خدمات ترجمه توسط گوگل ارائه شده است. و اگر شما در گوگل واژه فارسی ترجمه را جستجو کنید ، ابزار دستی خود را درست در بالای نتایج جستجوی مشاهده میکنیئ. این بدان معنی است که شما نیازی به باز کردن یک وب سایت دیگر ندارید.

GoogleSearchTranslate-Sample

GoogleSearchTranslate-Sample

اما اگر حجم متن زیادی برای ترجمه داشته باشید، سایت  google translat  نقطه عطف شماست. شما در این سایت فضای بیشتری برای متن دارید و می توانید روش ورودی خود را از گزینه های دست خط و یا صفحه کلید انتخاب کنید. سایر ویژگی هایی که ممکن است شما را برای استفاده از خدمات ترجمه آنلاین بی نیاز کند بنا به انتخاب شما  عبارتند از ذخیره، گوش دادن، به اشتراک گذاری و یا کپی کردن متن ترجمه شده است.

علاوه بر این، شما می توانید یک ویرایش را پیشنهاد دهید اگر فکر می کنید ترجمه نادرست است. ترجمه آنلاین گوگل بیش از 100 زبان را فراهم می کند.

  1. ترجمه آنلاین بینگ

BingTranslator-Sample

BingTranslator-Sample

یکی دیگر از نامزدهای بزرگ در ترجمه، Bing است که از موتور ترجمه بینگ شرکت مایکروسافت استفاده می کند. شما می توانید زبان ورودی خود را انتخاب کنید و یا آدرس سایت را به طور کامل قرار دهید تا آن را برای شما ترجمه کند

3-. SDL Free Translation ترجمه آنلاین

SDLFreeTranslation-SampleAndLanguages

SDLFreeTranslation-SampleAndLanguages

ترجمه رایگان SDL در حدود 45 زبان برای ترجمه های ساده ارائه  می دهد . شما می توانید به ترجمه گوش دهید، آن را کپی کنید، آن را به اشتراک بگذارید، یا به راحتی آن را چاپ کنید. و، شما می توانید از ویژگی جدید  ترجمه فوری برای دریافت متن ترجمه شده در هنگام تایپ کردن  در اختیار داشته باشید.

قابلیت ترجمه سند , از ویژگی های برجسته ترجمه آنلاین SDL است. شما می توانید یک سند را از رایانه خود به سرعت آپلود کنید و سپس ارزش ترجمه را ببینید. اگر یک سند طولانی دارید که به طور فوری به ترجمه نیاز دارید، سرویس پرداخت SDL در این امر شما را یاری میکند

  1. Translate.com ترجمه آنلاین

TranslateDotCom-Sample

TranslateDotCom-Sample

یک مترجم  آنلاین خوب که از سرویس مایکروسافت استفاده می کند، اما بیش از 100 زبان را ارائه می دهد سایت ترجمه آنلاین Translate.com است. شما می توانید از صدای خود و یا صفحه کلید خود برای ورود به متن استفاده کنید، سپس آن ترجمه را بخوانید و یا گوش فرا دهید .

اگر فکر میکنید ترجمه باید بررسی شود، می توانید یک ترجمه انسانی را با 100 لغت اول رایگان دریافت کنید. فقط با کلیک بر روی آیکون تماس وارد  حساب کاربری شوید  و با مدیران و کارمندان ارتباط برقرار کنید.

  1. DeepL ترجمه آنلاین

DeepLTranslator-Sample

DeepLTranslator-Sample

DeepL Translator یک ابزار واقعا عالی با تعاریف و گزینه های خودکار ترجمه  است. شما می توانید در این سایت هفت زبان را انتخاب کنید و هنگامی که ترجمه را دریافت می کنید، تفاوت ترجمه را مقایسه کنید.

هنگامی که کلمه را در ترجمه آنلاین Deepl  انتخاب می کنید، یک کادر کشویی با گزینه های بیشتری خواهید دید. شما همچنین می توانید به تعریف  دیگر کلمه که در پایین صفحه در همان زمان ظاهر می شود نگاه کنید. به علاوه، نمونه هایی از کلمه مورد استفاده در زبان های ورودی ( یا همان زبان مبدا )و خروجی (یا همان زبان مقصد )را خواهید دید. این عالی است اگر شما در حال تلاش برای یادگیری زبان از خدمات ترجمه آنلاین سایت Deepl Translator  استفاده میکنید.

 

  1. ترجمه آنلاین بابیلون

BabylonTranslator-SampleAndLanguages

BabylonTranslator-SampleAndLanguages

در حالی که بابیلون نرم افزاری را ارائه می دهد که می توانید برای ترجمه آن را دانلود کنید، می توانید گزینه آنلاین خود را نیز بررسی کنید. با بیش از 30 زبان زنده دنیا از جمل ترجمه متون , ترجمه تخصصی و کاملا دقیق را مشاهده کنید.

اگر وضعیت کسب و کار شما می تواند از یک مترجم حرفه ای بهره مند شود، بابل نیز این خدمات را ارائه می دهد. فقط روی دکمه ترجمه انسانی در صفحه ترجمه آنلاین کلیک کنید و برای جزئیات بیشتر به آن بخش از سایت هدایت می شوید.

  1. PROMT ترجمه آنلاین

PROMT translation Sample

PROMT translation Sample

ترجمه آنلاین PROMT به عنوان یک ابزار مترجم آنلاین زبان های زیاد به مخاطبین ارائه خدمات نمیدهد. تا کنون این سایت نزدیک به  زبان محدود 16 زبان زنده دنیا را تحت پوشش خود قرار داده است. اما ویژگی های دیگری نیز دارد. موتور جستجوی ترجمه آنلاین Promt از تشخیص خودکار هوشمند بهره می برد و حتی قابلیت تشخیص یک موضوع تخصصی را دارا است .

پس از آن شما می توانید  متن را کپی کرده و در باکس ترجمه آنلاین قرار دهید و سپس به فرهنگ لغت ترجمه آنلاین این سایت متصل شوید. همچنین یک صفحه کلید مجازی وجود دارد، بنابراین اگر شما از سایت در یک رایانه لوحی استفاده می کنید، متواند این امکان برای شما مفید باشد .

در این سایت شما همچنین میتوانید از خدمات ترجمه انسانی نیز بهره ببرید کافیست در داخل سایت به بخش  OneHourTranslation سفارش دهید.

 

  1. Collins Dictionary فرهنگ لغت ترجمه آنلاین کالینز

CollinsTranslator-SampleAndLanguages

CollinsTranslator-SampleAndLanguages

اگر از وبسایت لغت کالینز برای جستجوی تعاریف یا مترادف استفاده کنید، نگاهی به ابزار آنلاین ترجمه کالینز بیاندازید. شما می توانید متن را وارد کنید و آن را به بیش از 30 زبان ترجمه کنید.

در حالی که این مترجم دارای ویژگی های حداقل و جدایی است است، اما موتور اصلی این ترجمه از مایکروسافت نشات گرفته است و دکمه کپی راحت برای متن شما وجود دارد. اگر شما در بازار یک مترجم مبنی بر یک سایت با یک فرهنگ لغت، اصطلاح‌نامهو ابزار گرامر هستید، کالینز دیکشنری آنلاین برای شما مناسب است.

  1. ImTranslator ترجمه آنلاین

ImTranslator-Compare

ImTranslator-Compare

ImTranslator یک سایت عالی برای ترجمه است. شما می توانید یک ترجمه ساده، در مقیاس مشابه با ترجمه آنلاین PROMT،  ترجمه آنلاین گوگل و مایکروسافت را دریافت کنید. این سایت با ارائه چندین زبان مختلف خدمات ترجمه مهمی را مانند سایت های معتبر ارائه میدهد.

به بیان دیگر ، در این سایت ترجمه بالعکس نیز به صورت همزمان وجود دارد تا به صورت خودکار متن شما را به زبان هدف ترجمه کند با این کار دقت ترجمه کاملا احساس خواهد شد .

با استفاده از ویژگی های تشخیص زبان، فرهنگ لغت، املایی، و رمزگشایی از ویژگی های بارز سایت ترجمه آنلاین Im Translator  می باشد .

شما میتوانید حتیر ترجمه های بدست آمده توسط موتور ترجمه این سایت را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید .

ImTranslator همچنین شخصیت های ویژه لهجه را شامل می شود

  1. SpanishDict ترجمه آنلاین

SpanishDict-Sample

SpanishDict-Sample

اگر نیازهای اصلی شما انگلیسی به اسپانیایی باشد، SpanishDict ایده آل است. شما با ورود به صفحه اصلی این سایت می توانید از خدمات ترجمه تخصصی اسپانیایی بهره مند شوید

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
مترجم همزمان انگلیسی
نوشتهٔ بعدی
مترجم شفاهی ترکی آذری

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست