تولید محتوا - دارالترجمه رسمی پارسیس

تولید محتوا به عنوان فرآیند توسعه و ایجاد محتوای بصری و نوشتاری است از جمله فیلم ها ,کتاب های الکترونیکی,پست های وبلاگ , تصاویر و اینفوگرافی خواهد بود .

آشنایی بیشتر با مفهوم تولید محتوا

تولید محتوا یک سیستم است نه یک هدف به این معنی که در تولید محتوا استراتژی وجود دارد  لذا این استراتژی محتوایی سیستم تولید محتوای شما را هدایت میکند

اهداف مشترک برای سیستم تولید محتوای نوشتاری , فیلم  و یا تصاویر در حالت آنلاین  و یا آفلاین برای هر مخاطبی جذب حداکثری خواهد بود لذا نتایج تولید محتوای خوب سنگ بنای موفقیت در عرصه بازاریابی دیجیتال خواهد بود .

تولید محتوا به انگلیسی

تولید محتوا برای سایت  و یا وبلاگ ها و خصوصا شبکه های اجتماعی به زبان های غیر از فارسی از جمله انگلیسی باید تنها توسط مترجم انسانی و حرفه ای انجام شود

ما در تیم ترجمه انگلیسی قادریم محتوای نوشتاری شما را از هر زبانی به انگلیسی و برعکس ترجمه کنیم لازم به ذکر است اگر با مفاهیم سئو ( بهینه سازی سایت برای گوگل و یا سایر موتورهای جستجو) آشنا باشید خواهید دانست تولید محتوا به زبان های خارجی در افزایش ترافیک و محبوبیت سایت شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت .

تولید محتوای دورکاری

تولید محتوا که توسط کارشناسان انجام می شود هم میتواند به صورت دورکاری در منزل باشد و هم میتوانید به صورت حضوری اگه به دنبال تولید محتوای غیر حضوری هستید خواهشا از طریق بخش استخدام کارشناس تولید محتوا اقدام نمایید

تولید محتوای شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی نیز شاه کلید استراتژی در تولید محتوا است بسیاری افراد به جای ایجاد یک سایت در اینترنت داشته باشند  در شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام اقدام به تولید محتوا و خبر می کنند لذا استراتژی نوین در تولید خبر خود مهارتی ویژه را می طلبد .

تبلیغ نویسی , بارگذاری مطالب , پادکست های صوتی همگی نوعی از فن و مهارت در تولید محتوا در شبکه های اجتماعی خواهد بود .

استراتژی تولید محتوا

استراتژی تولید محتوا

تولید محتوا در رپورتاژ های خبری

رپورتاژ های خبری امروزه تکنیک نوین در ارائه مطالب محتوای در سایت های معتبر و یا هم حوزه خواهد بود تا مخاطبانی که از طریق آن سایت ها با مطالب شما روبرو می شوند بر روی لینک ها کلیک کرده و به سایت شما هدایت شوند لذا امروزه این استراتژی برای مفاهیم سئو و  افزایش رتبه سایت در گوگل عجین شده است به طوری که بسیاری سایت ها اقدام به صرف وقت , هزینه و زمان  در تولید و انتشار محتوای متنی در قالب رپورتاژ آگهی خواهند کرد

ترجمه محتوای فیلم
تولید محتوا یک فرآیند واقعی است ,ایجاد محتوای بصری و نوشتاری به عنوان محتوا در تولید کتاب های الکترونیکی , پست های وبلاگ,مقالات و اینفوگرافی ها به عنوان مثالی از تولید محتوا است
بسته به نوع محتوایی که تولید می شود ممکن است فرآیندهای تولید متفاوت باشد , برای مثال برای اطلاعات مکتوب شما , اطلاعات نوشتاری و ویرایش برای فیلمی که در اختیار دارید از جمله فیلم برداری و مواردی مانند سایت های خرد و تعاملی نوعی از تعریف تولید محتوا است

چند نوع محتوا در اینترنت وجود دارد

3 نوع اصلی از تولید محتوا وجود دارد که شامل محتوای دروازه ای , محتوای پوششی و محتوای جریانی است

محتوای دروازه ای همانطور که از نام آن پیدا است به منظور مبادله اطلاعات میان مخاطبین و کارشناسان بوده و اطلاعاتی را از جمله شماره تماس , فرم تماس و یا آدرس را در اختیار مخاطبین قرار میدهد

محتوای پوششی همانطور که از نام آن پیدا است محتوایی که پوشش یک موضوع را به صورت قطعی دارد , برای مثال اگر در خصوص محتوای ترجمه موضوعی تهیه میکنید به این محتوا محتوای پوششی می گویند .

محتوای جریانی نیز محتوایی است که به صورت منظم منتشر می شود و به مجموعه ای از پست ها در سایت و یا وبلاگ و یا گزارش های خبری به صورت منظم در یک دسته بندی قرار میگیرند.

استاندارد تولید محتوای متنی

اینکه چقدر و چه انداز از کلمات در تولید محتوای متنی سایت شما دخیل باشد بسته به نوع خدمات متفاوت است اما پاسخ قطعی و کوتاه این است برای دستیابی به نتایج مطلوب تر در موتورهای جستجو باید حداقل بیش از 2000 کلمه  در یک پست گنجانده شود .

همانطور که اشاره کردیم تولید محتوا سنگ بنای تفکر و اعتبار یک سایت بوده لذا ماهیت و زمان هر دو باید توسط مغز متفکری برنامه ریزی شود .

اصطلاح تولید محتوا معنا و مفهوم گسترده ای دارد اما واقعیت این است که جزئیات تولید محتوا بسته به هر محتوایی متفاوت است .

تولید محتوای پست نوشتاری برای وبلاگ معمولا تنها توسط یک نویسنده انجام می شود اما یک فیلم تجاری  و یا مارک تجاری نیاز به یک تیم تولید محتوای بیشتری دارد برای مثال در تولید فیلم , تهیه کننده , کارگردان ,اپراتور دوربین ,مهندس صدا,تدوین گر و بسیاری افراد مختلف در تولید محتوای فیلم دخیل هستند .

خلاقیت در تولید محتوا

صرف نظر از نوع تعریف هرچه کارشناسان تولید محتوا وقت خود را برای یک محتوای ارزشمند صرف کنند تا خروجی خلاقانه و خوبی داشته باشد بسیار بهتر است زیر خلاقیت در تولید محتوا مخاطبین بسیاری را به خود جذب میکند

ارتباط با مخاطبین

هر از گاهی تولید محتوای خلاقانه نیاز به ارتباط مستقیم با مخاطبین و بازدیدکنندگان خواهد داشت لذا اجازه ندهید تنها یک حیطه نوشتاری را در دست بگیرید به سوالات کاربران در قالب فیلم و یا صوت پاسخ دهید با آنها مشاجره کنید و از طریق ایمیل نیز پاسخگو باشید لذا در تولید محتوا مانند غارنشینان برای مخاطبین رفتار نکنید همواره در هر جا که هستید سعی کنید در دسترس باشید

ترجمه تولید محتوا

ترجمه تولید محتوا یکی از جدیدترین راهکار آسان برای جذب مخاطب و ارتباط با افراد مختلف است , خدمات ترجمه محتوا یکی از خدمات دارالترجمه است .

مطالعه محتوای با ارزش , داستان های واقعی و متون تخصصی تجربه ای لذت بخش را برای مخاطبان شما به ارمغان می آورد

ارزش ترجمه تولید محتوا

بررسی ها و آمار های ارائه شده در سایت های فروش B2B  و C2B  نشان دهنده اهمیت تولید محتوا توسط کاربران است بر طبق گزارش های ثبت شده در سایت StaCkla   بیش از 79 درصد از کاربران تصمیمات خود را بر اساس یک تولید محتوای خوب توسط کاربران میگیرند .

کاربرانی که تولید محتوای اختصاصی و با کیفیت میکنند بر جان و روح مخاطبین خود اثر می گذارند , زیرا مخاطبین بسیار باهوش هستند و زود متوجه خواهند شد که این محتوا توسط چه شخصی انجام می شود آیا این فرد سر رشته ای در این موضوع دارد یا خیر .

زمانی که نوبت به ترجمه تولید محتوای اختصاصی کاربران می رسد بسیاری از شرکت ها و سازمان که که به دنبال معرفی مارک ها و محصولات خود می باشند تمرکز مستقیم خود را بر روی پست های آموزشی و معرفی خدمات معطوف می کنند حتی برخی سایت اقدام به ایجاد تالار گفتمان برای ارتباط مستقیم با مخاطبان خود خواهند کرد .

چالش ترجمه تولید محتوا

هر خدماتی همواره با چالش های مختلفی روبرو است ترجمه تولید محتوا نیز همواره با چالش های اساسی روبرو می باشد صرفا به دلیل ماهیت ذاتی محتوا در زبان های مختلف ترجمه تخصصی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می شود زیرا تبیین استراتژی صحیح در ترجمه تولید محتوا شاه کلید موفقیت در بازاریابی دیجیتال است .

حجم محتوای تولید شده توسط کاربر

یکی از بارزترین چالش ها محتوای طولانی و تولید شده توسط کارشناسان تولید محتوا است , ترجمه از روی محتوای طولانی نیز باید دقیق و منطبق با موضوع بوده تا پیشنهادات نظرات و موضوعات محتوایی را به دقت به مخاطبین در یک زبان خاص طنین انداز کند لذا اشتراک گذاری ترجمه تولید محتوا نیز به رشد این مهم کمک بسزایی خواهد نمود .

جریان مداوم در تولید محتوا

از نظر تئوری جریان تولید محتوا توسط کاربر هرگز نباید متوقف شود لذا وب سایت شما باید همواره در تولید محتوای با ارزش و با کیفیت بروز شده کربران بیشتری با سیستم عامل های مختلف درگیر کند لذا هشیار باشید ساختار اصلی موفقیت در بازاریابی دیجیتال جریان مداوم در تولید محتوا است

بومی سازی محتوا برای مخاطبین

بسته به اینکه محصولات و خدمات شما در چه منطقه ای ارائه می شود , ترجمه بومی برای محتوای تولیدی عامل موفقیت و جذب مخاطبین بومی خواهد بود به عنوان مثال کشور های نوردیک ( فنلاند,نروژ,ایسلند ) خواندن مطالب انگلیسی را از یاد نمی برند اما کشور فرانسه برعکس است لذا در کشور فرانسه مخاطبین ترجیح می دهند که تمام مطالب را به زبان فرانسوی بیاموزند .

بروز بودن

به عبارت ساده تر طول عمر محتوا بسیار کوتاه است اگر محتوای تولیدی داغ , دسته اول و بروز باشد نه تنها از دید مخاطبین بلکه از دید موتورهای جستجو نیز پنهان نخواهند بود لذا اخبار جدید با جدیدترین مطالب بروز و داغ بسیار بیشتر و بهتر اخبار سوخته خواهد داشت.

حفظ اصالت

قدرت تولید محتوا در صحت مطالب است , در دنیای واقعی مخاطبین اخبار را از همسالان و اطرافیان خود می شنوند لذا ترجمه دقیق از محتوا با حفظ اصالت محتوا ضروری خواهد بود .

هزینه در مقابل کیفیت

در صورتی محتوای تولید طولانی , با کیفیت و حرفه ای باشد مثلا استفاده از افراد حرفه ای را می طلبد لذا ترجمه تولید محتوای حرفه ای دو راه اصلی و اساسی را پیش روی مدیران سایت ها و کارشناسان تولید محتوا می گذارند یکی ترجمه ماشینی توسط نرم افزار  و دیگر ترجمه انسانی

ترجمه ماشینی توسط نرم افزارهای ترجمه مقرون به صرفه است اما متاسفانه در مبحث کیفیت رنج میبرند و آنچنان که باید و شاید چنگی به دل نمی زند اما ترجمه تولید محتوا توسط مترجم انسانی و تخصصی علاوه بر حفظ اصالت کیفیت و منحصر به فرد بودن را در کالبد محتوا حفظ خواهد کرد لذا برای از بین بردن چالش های پیش رو باید از ترجمه انسانی استفاده نمود .

, , ,
نوشتهٔ پیشین
7 ابزار معتبر برای ترجمه
نوشتهٔ بعدی
مترجم گوگل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست