7 ابزار معتبر برای ترجمه - دارالترجمه رسمی پارسیس
7 ابزار معتبر برای ترجمه

7 ابزار معتبر برای ترجمه

ترجمه بومی برای مخاطبانی که در فعالیت بازاریابی شما نقش دارند به عنوان ستون فقرات کسب و کار است , از انجام که شرکت شما به دنبال گسترش فعالیت های بین المللی است لذا در این مطلب 7 ابزار معتبر برای ترجمه مطابق با استراتژی بازاریابی چند زبانه را به شما عزیزان معرفی میکنیم .

با توجه به اینکه دامنه زبانی در جهان محدود به یک زبان خاص نخواهد بود لذا برای ساختن یک استراتژی بازاریابی چند زبانه و موفق همیشه باید به دنبال بهترین خدمات برای معرفی محصولات به مخاطبین بین المللی بود .

شرکت های بزرگ و موفق امروزه به دنبال یک تیم حرفه ای موفق که متشکل از تیم ترجمه بومی و چند زبانه بوده لذا به دنبال استفاده مداوم از این خدمات خواهند بود اما اگر یک شرکت کوچک هستید و نمی خواهید برای کسب و کار خود هزینه بالاتری بدهید ما در این مطلب 7 ابزار معتبر برای ترجمه شما به عنوان جایگزین معرفی خواهیم کرد که در نوع خود بهترین گزینه خواهد بود پس با ما همراه باشید .

ما در اینجا لیستی از 7 ابزار ترجمه وب سایت را برای از بین بردن موانع زبانی شما ارائه خواهیم داد

1- Gtranslate افزونه چند زبانه WordPress

Gtranslate

Gtranslate

اگر وب سایت شما با استفاده از مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده است  و به دنبال ترجمه وب سایت خود به زبان های مختلفی هستید لذا ابزار GTranslate  میتواند به کمک شما بیاید .

شما با استفاده از این ابزار انتخاب میکنید که سایت شما در حال حاضر در کدام زبان قرار دارد و یا اینکه میخواهید به چه زبانی ترجمه کنید , از طرفی این پلاگین قابلیتی دارد که تغییر زبان را برای بازدیدکنندگانی که به سایت شما مراجعه میکنند فعال خواهد کرد و مخاطبین میتوانند زبان مورد نظر وب سایت شما را مطالعه نمایند.

اگر میخواهید برای سئوی وب سایت خود تلاش بیشتری کنید شما باید از مترجم انسانی بهره ببرید , شما میتوانید از بخش خدمات ترجمه وب سایت از تیم ما بخواهید تا در پروژه های شما بهترین ترجمه و تخصصی ترین ترجمه را بدون استفاده از هیچ گونه ابزار ترجمه ماشینی محتوای وب شما را ترجمه کنند .

2. Poedit

poedit

poedit

Poedit از موتور ترجمه Gettext  برای ترجمه وب سایت ها و برنامه ها استفاده میکند , این ابزار یکی دیگر از ابزارهای معتبر برای ترجمه پروژه های شما است , مثلا اگر برنامه ای دارید که باید همزمان به چند زبان ترجمه شود ابزار Poedit  راهکار عالی است .

این ابزار ترجمه جهت استفاده از ساخت نرم افزار ها و یا وب سایت بوده که با استفاده از بهترین تکنیک کد نویسی و یونیکد قادر است در تمامی پروژه های php  به شما کمک کند

3.Linguee

linguee

linguee

Linguee یکی دیگر از ابزارهای ترجمه هوشمند برای سایت و نرم افزار های شما است که قابلتی استفاده در تلفن های همراه هوشمند از جمله سیستم عامل ios  و android  را خواهد داشت .

در این نرم افزار گزینه های زبان های مختلفی ارائه می شود که توانایی ترجمه تک تک کلمات از قسمت های موچک انتخاب شده و یا کل اسناد متنی شما را خواهد داشت .

لازم به ذکر است این نرم افزار از موتور هوشمند DeepL  به عنوان یک فناوری هوش مصنوعی در ترجمه و درک متون بهره می برد .

یکی از قابلیت های حرفه ای ان نرم افزار این است زمانی که در باکس سرچ این نرم افزار کلمه خاصی را وارد میکنید مثلا Translation  کاربردهای واقعی این کلمه را در حالات مختلف بلافاصله بیان خواهد کرد این امکان بسیار عالی است .

4. Microsoft Language Portal

microsoft language portal

microsoft language portal

احتمالا مایکروسافت در مورد ابزارهای ترجمه وب سایت امروزه به عنوان یکی از بهترین گزینه های انتخابی در این لیست خواهد بود زیرا در پرتال ترجمه مایکروسافت چندین ابزار زبان وجود دارد که به ترجمه شما کمک بسیاری خواهد کرد .

در واقع در این پرتال شما با مجموعه ای از ابزارها استاندارد روبرو می شوید که در ترجمه های بومی برای بسیاری از برنامه ها نرم افزاری شما  و ادغام با فناوری کمک شایانی خواهد کرد .

از طرفی ترجمه رابط کاری در محصولات مایکروسافت با استفاده از زبان های خاص در درجه اول به شما که به عنوان یک مشتری و یا فروشنده محصولات هستید بسیار مفید می باشد .

5. Smartling

smartling

smartling

این ابزار با ترجمه خدمات بیش از 150 زبان در بیش از 50 صنعت تخصصی پیشرو می باشد , ابزار ترجمه سایت Smartling  مطمئنا انتخاب خوبی برای بسیاری از مخاطبین خواهد بود که می خواهند برای سایت , نرم افزار های تلفن همراه و یا نرم افزارهای تحت وب و همچنین اسناد و همچنین زیرنویس های ویدیویی بهره ببرند در دسترس خواهد بود .

شش مولفه کلی برای پلتفرم نرم افزار مدیریت ترجمه Smartling  وجود دارد که از جمله آن میتواند به حافظه ترجمه , گزارش  کار سفارشی , گزارش گیری و تجزیه و تحلیل داده ها , استفاده از پروکسی نیز اشاره کرد .

موتور حافظه ترجمه در این ابزار با ذخیره داده در یک سیستم داخلی کاربر میتواند به سرعت ترجمه های قبلی را در هنگام مواجه با مطالب مشابه به یاد بیاورد .

یکی دیگر از امکانات ویژه این نرم افزار گزارش و تجزیه تحلیل از داده ها  و پروژه های زبان است لذا این گزارش در بستر این نرم افزار به شما نشان خواهد داد که کدام بخش ها دقیق ترجمه شده است .

راح حل دیگر و مولفه دیگر برای این نرم افزار استفاده از امکان پروکسی است تا از ایجاد دردسرهای موجود برای نشت اطلاعات جلوگیری شود در این بخش از بالاترین استانداردهای امنیتی به گفته خود سایت Smartling  از استاندارد های PCI  سطح 1 , 2SOC  , HIPAA  استفاده می شود .

این ابزار کاملا قابل انعطاف و استفاده مجدد برای چندین وب سایت باز طراحی شده خواهد بود

این ابزار با کیفیت شامل یک اصطلاحات و واژه نامه های دقیق از رابطه بصری برای ترجمه است که به حفظ هماهنگی سایت شما کمک میکند .

این ابزار با ایده API  رایگان به برنامه نویسان کمک میکند تا با استفاده از موتور ترجمه بتوان ابزاری سفارشی را تولید و طراحی کرد .

6. Transifex

transifex

transifex

Transfifex ابزاری است که پروژه های و پرونده ها را به صورت نامحدود ترجمه میکند این ابزار با استفاده از تکنیک مشابه در سایت ترجمه های ماشینی از جمله حافظه ترجمه و ویرایشگر متون با دسترسی به دیتای عظیمی از واژگان میتواند در مدیریت پروژه های ترجمه شما نقشی مثبت داشته باشد .

بستر سازی امکان ترجمه آنلاین این ابزاری بر روی سرور ابری بوده لذا خطر نقض حریم شخصی به گفته این سایت به هیچ وجه وجود ندارد .

سرعت ترجمه ابزار Transifex  بسیار بالا بوده لذا به پیشرفت یک پروژه کمک بسیاری خواهد کرد . این پلتفرم در قیمت های مختلفی با امکانات بیشماری در حال ارائه خدمات خواهد بود .

7. memoQ

memoq

memoq

memoQ ابزاری است که با پشتیبانی از 100 زبان مختلف به صورت آنلاین می تواند یک فضای کاری پیشرفته را با استفاده از فناوری نوین حافظه ترجمه ارائه دهند

نرم افزار MeMoQ  دارای یک رابطه کاربری بسیار ساده است که به شما این امکان را میدهد تا پرونده های خود را به هر تعداد که نیاز برای ترجمه دارید با استفاده از قابلیت های کشیدن و رها کردن فایل ترجمه نهایی را دریافت نمایید .

یکی از مهمترین امکانات این نرم افزار مدیریت اصطلاحات یکپارچه از این نرم افزار است لذا برای استفاده از ذخیره این واژه ها فضایی اختصاص داده شده است

تضمین کیفیت در نرم افزار MeMoQ  به عنوان ابزاری است که به بررسی خطاهای ترجمه هوشمند پرداخته  و خطاهای زبانی را دسته بندی های خاص قرار میدهد و آمارهای ارزشمندی را در این خصوص ارائه خواهد داد.

ابزار ترجمه memoQ  دارای یک رابطه کاربری ساده است لذا کاربران میتوانند با استفاده از خدمات خود پرونده ها را با قابلیت کشیدن و رها کردن ترجمه کند .

یافتن بهترین ابزار ترجمه برای پروژه های شما

در صورت نیاز به خدمات ترجمه ، این برنامه ها و ابزار ترجمه وب سایت به شما در رسیدن به هدف خود برای دسترسی به مطالب خود به زبان های مختلف کمک می کنند تا بتوانید بدون نگرانی در مورد موانع زبانی ، خدمات بهتری به مشتریان و مخاطبین خود ارائه دهید .

نوشتهٔ پیشین
5 نکته در ترجمه فیلم
نوشتهٔ بعدی
تولید محتوا

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست