10 زبان پرکاربرد برای ترجمه - دارالترجمه رسمی پارسیس
10 زبان پرکاربرد

10 زبان پرکاربرد برای ترجمه

اگر میخواهید با مهمترین زبان ها برای ترجمه در سال 2019 آشنا شوید و تجارت خود را چند زبانه کنید در اینجا 10 زبان پرکاربرد برای ترجمه را به شما معرفی میکنیم پس با ما همراه باشید

زبان های پرکاربرد در اینترنت برای ترجمه

ترجمه نوعی زبان ارتباط است , مزیت ترجمه نه تنها در پروژه های تحقیقاتی بلکه در تجارت و کمپین های بازاریابی چند زبانه تاثیر مستقیم دارد , بسیاری از کسب و کارها خصوصا کسب و کارهای اینترنتی مشتریانی دارند که برای ارتباط و تجارت مستقیم به اینترنت متکی هستند لذا ترجمه زبان در کمپین های بازاریابی چند زبانه از نکات کلیدی است

Number of countries in which this language is spoken

Number of countries in which this language is spoken

تامین نیاز مشتریان در کشور های مختلف برای تجارت بین المللی در صادرات و واردات نیاز به ترجمه بومی برای بازاریابی خواهد داشت .

اگر صاحب  مشاغل چند زبانه هستید هدف شما دستیابی به موفقیت های بیشتر و بهتر است لذا افزودن یک استراتژی نوین در بازاریابی چند زبانه ابتکاری است که حلقه مفقود شده شرکت شما را بازسازی میکند .

این بدان معنی است که شرکت و تجارت شما در صورت فعالیت بین المللی  و ارتباط دوستانه با کشور های مختلف جهان از زمان و منابع مهمی برخوردار بوده لذا انتخاب زبان های های پر مخاطب برای ترجمه  یکی از مواردی است که در تجارت  و بازاریابی چند زبانه تاثیر مستقیم و رو به رشدی خواهد داشت

در لیست زیر شما با 10 زبان پرکاربرد برای ترجمه کمپین های بازاریابی آشنا خواهید شد لذا با ما همراه باشید تا برای دسترسی بیشتر به مخاطبین در تجارت نگاهی کنیم !

  1. انگلیسی

انگلیسی یکی از پرکاربردترین زبانهای دنیا است. زبان انگلیسی در بیش از  106 کشور جهان با بیش از 380 میلیون گوینده به طور روزانه استفاده می شود.

در لیست پرکاربردترین زبان های جهان انگلیسی به عنوان محبوب ترین ها شناخته شده است که در حال حاضر در اینترنت استفاده می شود , بنابراین در تجارت و بازاریابی شما در صورت داشتن حضور آنلاین در اینترنت ترجمه انگلیسی باید به عنوان زبان منتخب در استراتژی شما شما باشد .

اگر وب سایت شما به زبان انگلیسی نمی باشد حتما بایستی از خدمات ترجمه سایت به صورت حرفه ای بهره ببرید تا مخاطبان انگلیسی زبان خود را جذب کرده  و در های موفقیت زیادی را برای خود باز نمایید

  1. اسپانیایی

اگر میخواهید در تجارت آنلاین خود با گسترده ترین زبان دنیا ارتباط برقرار کنید بیشتر به زبان اسپانیایی ترجمه کنید , با توجه به اینکه زبان اسپانیایی در بیش از 30 کشور جهان و در بین بیش از 427 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود این زبان به عنوان دومین لیست از زبان های پربازدید جهان است بنابراین همچون انگلیسی باید در صدر لیست تجارت چند زبانه شما باشد

در ترجمه اسپانیایی شما میتوانید کسب و کار آنلاین خود را به فرقه بزرگی از مصرف کنندگان در کشور های مختلف گره بزنید ,در ترجمه بازاریابی به زبان اسپانیایی طیف گسترده ای از افراد را برای ارتباط با تجارت مشاهده خواهد کرد .

  1. چینی

زبان چینی امروزه برای بیش از 1 میلیارد نفر گفتنی ترین زبان پرکاربرد در جهان است , لذا نمی توان امروزه قدرت چین در اقتصاد جهانی را نادیده گرفت به همین دلیل است که این زبان یکی از مهمترین زبان های مورد استفاده در اینترنت است .

اگر میخواهید در تجارت نقش پررنگ تری داشته باشید یکی از حیاتی ترین اهداف یک شرکت ترجمه چینی خواهد بود .

چینی ها دارای فرهنگ غنی از سنت و مذهب را در خود جای داده اند از طرفی به دلیل خصوصی بودن فرهنگ زبان چینی ترجمه حرفه ای به این زبان نیز برای بازاریابی کاری دشوار است

ترجمه بومی چینی میتواند در افزایش دانش و مهارت تجارت آنلاین در مورد فرهنگ چینی بسیار موثر باشد

  1. عربی

زبان عربی از نظر تعداد گویندگان و اهمیت اقتصادی در سرتاسر جهان امروز رشد بسیاری سریعی نسبت به سایر زبانها پیدا کرده است . در حالی که شاید ده ها سال خاورمیانه زبان عربی را در صدر لیست خود قرار داده لذا زبان عربی نه تنها در خاورمیانه بلکه در کشور های آفریقایی و اروپایی نیز استفاده می شود

بیشترین افرادی که به زبان عربی تکلم میکنند در کشورهایی چون ایران و مصر بوده لذا این کشور های نیز تقاضای زیادی برای ترجمه عربی در تجارت و بازاریابی خود خواهند داشت .

اگر چه در حال حاضر مقدار محتوای تولیدی به طور میانگین به زبان عربی در اینترنت آنچنان که باید و شاید زیاد نمی باشد اما اگر میخواهید استراتژی بازاریابی چند زبانه خود را به نوعی دور بزنید  و به پله های موفقیت نزدیک تر شوید ترجمه عربی را در مطالب و محتوای انلاین خود در سایت ها و یا وبلاگ ها در نظر بگیرید .

این امر به ویژه زمانی که میخواهید تجارت خود را در خاورمیانه گسترش دهید در ارائه خدمات و ارتباط به زبان عربی کمک بسزای خواهد کرد

5- فارسی

زبان پارسی یا زبان Persian  زبانی است که مردم ایران آن را فارسی می نمایند , این زبان رسمی کشور ایران  و حاکمان باستان بوده که امروزه بیش از 110 میلیون نفر در سراسر جهان با آن صحبت میکنند .

بسیاری از افرادی که به زبان فارسی تکلم می کنند در ایران , عراق,تاجیکستان,ازبکستان,آذربایجان,افغانستان و روسیه ساکن می باشند

قدمت زبان فارسی به بیش از 5000 سال پیش خواهد رسید , این زبان در آن زمان تاثیر عمده ای بر سه قاره آسیا, اروپا و آفریقا گذاشت لذا یکی از زبان هایی که بیشترین تاثیر را بر آن داشت زبان انگلیسی است .

  1. فرانسوی

فرانسوی از جمله زبان های بسیار پرطرفدار در اینترنت به حساب می آید خصوصا در مورد تجارتی چون مد  و سبک زندگی زبان فرانسوی رتبه اول را در دنیا دارد .

با توجه به اهمیت تاریخی که زبان فرانسه در سراسر جهان داشته لذا در کسب و کار آنلاین و مهارت بازاریابی تاجران به این موضوع واقف هستند که چه کالا و خدماتی به صورت آنلاین باید در نظر گرفته شود لذا ترجمه فرانسوی تاثیر مثبتی در بازاریابی شما  و تعداد مشتریان شما خواهد گذاشت .

زبان فرانسه امروزه در بسیار از  کشورهایی چون مراکش , ویتنام,کانادا دارای مخاطبین زیادی است که از شهروندان زبان مادری تشکیل شده اند  لذا پایه ریزی مطالب با محتوای بومی می تواند در رشد تجاری شما موثر باشد

  1. آلمانی

آلمان تأثیر ماندگار در تاریخ و وقایع جهانی داشته و به دلیل اهمیت قابل توجه  این زبان , فرهنگ آلمان در سراسر جهان نفوذ کرده است .

زبان آلمانی امروزه به عنوان سومین زبان پرکاربرد در اینترنت به حساب می آید زبان آلمانی تقریبا بیش 95 میلیون نفر در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است لذا در نقش بازاریابی چند زبانه شما دسترسی به مخاطبان بالقوه در سراسر آلمانی و کشورهای  اطراف اروپایی بسیار پررنگ خواهد بود .

کشور آلمان یکی از بزرگترین صادرات کالا و خدمات ضروری را در اختیار دارد که در کشور های چون ایالات متحده و انگلیسی بیشتر خدمات خود را صادر کرده و روز به روز در حال افزایش است

در فضای وب جهانی نیز در بحث  IT میزبانی بسیاری از سایت های ایرانی بر روی سرورهای آلمانی بوده و این نشان از قدرت اقتصادی و تجاری آنلاین کشور آلمان حکایت دارد

لذا اگر به دنبال خدمات به صنعت با استراتژی موفق هستید ترجمه آلمانی یکی از مهمترین انتخاب ما برای شما است .

  1. پرتغالی

برخلاف سایر زبان های موجود در این لیست ، پرتغالی ها جمعیت زیادی از سخنوران را در اختیار نداشته اما یکی از مهمترین دلیل انتخاب زبان پرتغالی این است که زبان اصلی کشور برزیل نیز می باشد .

پرتغالی زبان مادری حدود 240 میلیون نفر در سراسر  جهان بوده که در آمریکا جنوبی و اروپا گستردگی بسیار زیادتری دارد لذا ترجمه پرتغالی برای محتوای وب و یا متون شما میتواند در تجارت آنلاین تاثیر بسیاری داشته باشد .

  1. روسی

زبان روسی زبان رسمی در کشور روسیه و یک زبان مشترک در کشور اوکراین است امروزه بیش از 100 میلیون کاربر اینترنتی وجود دارد که به زبان روسی واقف هستند لذا اگر بخواهید دستی در این بازار داشته باشید ترجمه روسی راهگشای شما خواهد بود .

روسیه در فناوری اطلاعات و تجارت جهانی به طور مداوم در حال رشد و توسعه است لذا اگر نیاز به فعالیت های جذاب تجاری برای تلاش های بازاریابی خود هستند ترجمه روسی میتواند تجارت شما را بهبود بخشیده  و با مشتریان بالقوه ارتباط مستقیم برقرار کنید .

  1. هندی

آخرین زبانی که در لیست 10 زبان اول دنیا در اینترنت جای می گیرد زبان هندی است , این زبان در تعداد انگشت شماری از کشورهای جهان صحبت می شود اما تعدادگویشوارن این زبان بیش از 320 میلیون نفر است از طرفی هند به عنوان دومین کشور پر جمعیت جهان نیز شناخته می شود .

امروزه هند یک قدرت در حال رشد است و همواره قدرت اقتصادی کشور هند در حال توسعه است لذا این امر آن را به یکی از بزرگترین بازارهای هدف برای کمپین تجاری شما تبدیل میکند

ترجمه هندی نیز میتواند در بازاریابی چند زبانه شما در تجارت آنلاین راهگشا باشد بیایید برای گسترش شغل خود بهترین زبان ها را انتخاب کنید , انتخاب یک زبان برای تجارت آنلاین شما سودی ندارد زیرا شما را در جهان ناپیدا خواهد کرد , شما باید در تجارت خود با توجه به استراتژی های بازاریابی و تحقیقات مدون مخاطبین خود را شناسایی کرده و نسب به ترجمه محصولات خود فدم مثبتی بردارید لذا با این کار دسترسی به مشتریان بالقوه در سطح جهانی بسیار آسان خواهد شد .

نوشتهٔ پیشین
ویرایش نیتیو انگلیسی
نوشتهٔ بعدی
هدفون مترجم با بیش از 36 زبان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست