کتاب الکترونیکی - دارالترجمه رسمی پارسیس

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی نوعی پرونده دیجیتالی است که حاوی قالب متنی  و تصاویر مناسب است که برای انتشار آن همانند چاپ کتاب بر روی رایانه های لوحی نمایش داده می شود .

کتابهای الکترونیکی را می توان با تبدیل به گونه طراحی کرد که برای بارگیری و دانلود توسط مخاطبین در هر کجای دنیا قابل استفاده باشد .

کتاب الکترونیکی (کتاب الکترونیکی) یک انتشار دیجیتالی است که می تواند از متن ، تصاویر یا ترکیبی از هر دو تشکیل شود.

صنعت خرید و فروش کتاب الکترونیکی

صنعت کتاب الکترونیکی برای اولین بار در اواخر سال های 1990 میلادی به عنوان یک تجارت اصلی پدیدار شد؛ هنگامی که شرکت هایی مانند Peanut Press شروع به فروش محتوای کتاب برای خواندن در  دستگاه های دیجیتالی شخصی (PDAs) کردند شکل گرفت.

کامپیوترها با این حال ، پس از سقوط شرکتی که اکثراً یا منحصراً به تجارت اینترنتی متکی است در حدود سال 2000 میلادی ، کتاب های الکترونیکی استقبال گسترده ای از سوی صنعت نشر پیدا نکردند و سرمایه گذاری در دستگاه های خواندن  کتاب الکترونیکی و فناوری های کتاب الکترونیکی متوقف شد.

احیای این صنعت ممکن است از زمانی آغاز شود که شرکت سونی در سال 2006 دستگاه خواندن کتاب الکترونیکی را منتشر کرد و Amazon.com در سال 2007 Kindle را منتشر کرد ، و پس از آن فروش کتاب های الکترونیکی در ایالات متحده به سرعت افزایش یافت

نحوه توزیع کتابهای الکترونیکی

کتابهای الکترونیکی معمولاً به عنوان فایلهای قابل بارگیری می باشند  که امروزه  به صورت آفلاین  نیز قابل خواندن هستند ، بسیار راحت در اینترنت توزیع می شوند  و  به عنوان صفحات وب زنده که باید به صورت آنلاین خوانده شوند قابلیت ذخیره در مرورگر های اینترنتی را خواهند داشت .

ماهیت قانونی کتاب الکترونیکی

در دانلود و یا ذخیره سازی کتاب های دیجیتالی دو امر مهم مصور است یکی اینکه کاربر می تواند این کتاب الکترونیکی که شامل یک پرونده داده ای از متن و یا تصویر است در هر سایت خرده فروشی دانلود کند اما وقتی آنها کتاب الکترونیکی را میخرند و بابت آن پول پرداخت میکنند ماهیت قانونی آن تغییر میکند و این کتاب تنها می تواند ار سرور نشر دهنده یا توزیع کننده قابل خواندن باشد که ممکن است برای سایرین در دسترس نباشد این نکته برای بسیاری از مشاغل مهم و ضروری تلقی خواهد شد .

مدیریت حقوقی دیجیتال چیست

شاید این عنوان سوال خیلی ها باشد که آیا محتواهای دیجیتالی میتوانند شامل حقوق کپی رایت باشند و یا میتواند از این فایل های به گونه ای محافظت کرد که برای سایرین در دسترس نباشد .

سیستم های حرفه ای مدیریت حقوقی دیجیتال با علامت اختصاصی DRM  به عنوان یک سیستم بسته نامگذاری می شوند , این سیستم یک شکل اختصاصی است که با رمزگذار فایل و کنترل دسترسی کتاب الکترونیکی برای هویت هر مشتری توسط شرکت کنترل می شود این سیستم محافظتی هم اکنون در سایت های Amazon kindle  و apple ibooks  فعال می باشند .

در سیستم های باز ، پرونده های کتاب الکترونیکی فقط در یک مکان ممکن است وجود داشته باشد ، اما هرکسی می تواند به پرونده ها دسترسی پیدا کند و بارگیری کند (خواه برای خرید یا بارگیری رایگان) ، زیرا فراداده آنها آزادانه در دسترس است و به صورت رایگان قابل اشتراک خواهد بود .

نمونه ها این فراداده ها  کاتالوگهایی هستند که در سیستم توزیع انتشار عمومی  Open Publication Distribution System  ) /OPDS) ایجاد شده و در دستگاه های خواندن کتاب  الکترونیکی  قادر به باز کردن آنها خواهند بود .

پروژه غیرانتفاعی گوتنبرگ نمونه ای از یک سیستم توزیع باز است. یک سیستم توزیع واحد ممکن است عناصر بسته و اختصاصی و عناصر باز را در خود جای دهد.

بررسی DRM یا سیستم رمزگذاری کتاب الکترونیکی

استدلال  برای  DRM بسیار بحث برانگیز است. از دیدگاه اخلاقی ، استفاده از آن توسط کسانی که معتقدند حقوق مصرف کنندگان را محدود می کند ، محکوم شده است ، کپی برداری و اشتراک گذاری معقول را جرم می داند. طرفداران آن ، از سوی دیگر ، استدلال می كنند كه DRM ابزاری ضروری برای محافظت از مالکیت معنوی در برابر دزدی  و یا سرقت ادبی است . از دیدگاه تجاری ، می توان از آن به عنوان ابزاری برای تامین سهم بازار آشکار دفاع کرد.

iPad-2010 for E-book

iPad-2010 for E-book

چگونه کتابهای الکترونیکی خوانده می شوند

کتاب های دیجیتال با فرمت های خاصی در هر دستگاه محاسباتی به وسیله نرم افزار کتاب خوان دیجیتالی قابل باز کردن و مطالعه می باشند از جمله قابل های کتاب های دیجیتالی فرمت های mobi-pdf-epub  بوده که در قالب های mobi  قادر به بازکردن این فایل ها نخواهید بود  و نوعی محافظت drm  دارند .

با نصب نرم افزار لازم ، دستگاههای کتابخوانی الکترونیکی شامل رایانه های شخصی ، رایانه های لوحی و کنسول های بازی ، خوانندگان الکترونیکی اختصاصی ، تلفن های همراه (خصوصاً تلفن های هوشمند قدرتمند) و کنسول های متصل به تلویزیون یا صفحه نمایش های دیگر قادر به باز کردن این کتاب ها خواهند بود .

تغییرات سریع و پیشرفت های فناوری صفحه نمایش ، قدرت پردازش ، کوچک سازی اجزای محاسبات و اتصال اینترنت بی سیم به طور مداوم در حال تغییر ماهیت و دامنه دستگاههای خواندن الکترونیکی است.

چاپ و انتشار  کتاب الکترونیکی

گسترش و محبوبیت روزافزون کتابهای الکترونیکی صنعت چاپ و نشر کتاب  را تغییر داده است  ، اگرچه ماهیت و وسعت این تغییرات تفاوت زیادی از شرکت به شرکت دیگر و ژانر به ژانر مختلف دارد.

قبل از داستان کتابها با فن آوری دیجیتال  ، همه شرکتهای نشر این واقعیت را داشتند که نسخه های جداگانه ای از کتاب های چاپی را تهیه و به فروش برساندند خواه کتاب های مدرسه و رمان های عاشقانه یا کتابچه های فنی.

 روشهای ارائه و فروش اطلاعات پس از ظهور کتاب های ایبوک به طور فزاینده ای متفاوت شد

به عنوان مثال ، مصرف کنندگان انتظار دارند که کتابهای الکترونیکی هزینه کمتری نسبت به کتابهای چاپی داشته باشند. نویسندگان انتظار دارند که حق چاپ کتاب الکترونیکی بالاتر از کتاب های چاپی باشد. و ناشران باید برای تأمین این انتظارات ، مدلهای تجاری جدیدی می ساختند.

شرکت های که مهارت فنی بسیار بالایی دارند و امروزه به عنوان سایت های خرده فروش آنلاین فعالیت میکنند نقش های سنتی تبلیغای و نشور توزیع را کنار گذاشته و خدو به طور مستقیم با خوانندگان وارد گود شده اند این امر نوعی محبوبیت مداوم بین کاربران و نویسندگان ایجاد کرد که همین امر باعث شده که صنایع مختلف مانند صنعت ترجمه نیز در ارائه خدمات ترجمه کتاب در کتاب های دیجیتالی راه خود را باز کرده و انتشار آنها را راحت تر کند .

E-Book منبع مفید راهنمای محصول

کتابهای E-Book بیشتر به عنوان کتابچه راهنمای محصول فنی تولید می شدند ، اما امروزه این قالب بیشتر فرمت های نشر را در بر می گیرد. بعضي از نويسندگان رد شده توسط ناشران سنتي ممكن است به دليل هزينه هاي كم در توليد ، کتاب خود را به صورت الکترونيکي منتشر كنند. شرکتهای بزرگ انتشاراتی همچنین کتابهای الکترونیکی را به عنوان گزینه ای برای انتشارات کپی سخت ارائه می دهند.

The Amazon Kindle is an electronic reading tablet that enables you to purchase and download books

The Amazon Kindle is an electronic reading tablet that enables you to purchase and download books

برخی از کتابهای الکترونیکی از یک قالب اختصاصی استفاده می کنند ، مانند نمونه هایی که برای رایانه لوحی Kindle Amazon طراحی شده اند. جایگزین یک فرمت باز است ، مانند Adobe PDF، که با اکثر خوانندگان الکترونیکی سازگار است.

در 19 ژوئیه 2010 ، آمازون اعلام کرد که روند فروش کتاب های ایبوک  بسیار بیشتر از کتاب های فیزیکی در زیر لیست کوتاهی از مکانهای مختلف برای یافتن کتابهای الکترونیکی قانونی و رایگان ارائه شده است.

سایت هایی با کتابهای الکترونیکی رایگان

Project Gutenberg – مجموعه ای از بیش از 16،000 کتاب الکترونیکی رایگان برای مشاهده آنلاین و همچنین خواندن آفلاین.

Google Books – یک سرویس Google رایگان با صدها هزار کتاب و مجله رایگان و قابل خرید که قابل جستجو است.

Free Tech Books – مجموعه ای عالی از هزاران فایل های  رایگان در حوزه های فنی و برنامه نویسی ، ریاضیات ، هوش مصنوعی و کتابهای مرتبط.

O’Reilly Open Books – یکی از شناخته شده ترین ناشر کتاب های رایانه ای. اوریلی است که طیف گسترده ای از کتابهای مرتبط با رایانه را در اختیار دارد .

Book boon – یکی دیگر از خدمات عالی است که می توانید صدها کتاب مختلف درسی ، کتابهای کمک درسی  و کتابهای مسافرتی را به صورت PDF بارگیری کنید.

Wiki books – خدمات عالی ویکی پدیا که تلاش مشترکی در ایجاد کتابهایی می کند که قابل ویرایش و ایجاد توسط هر کسی است. البته در این بخش ویکیپدیا در حال آزمایش سیستم جدید برای ایجاد کتابخانه الکترونیکی قرار دارد

Free Books 4 Doctors – مجموعه ای عالی از کتب مرتبط با پزشکی و تخصصی

Dev Free Books – مجموعه ای رایگان از کتاب های ایبوک در مورد توسعه نرم افزار رایانه ای خواهد بود

Siyavula – مکان مناسبی برای یافتن کتابهای علوم دبیرستان رایگان و اصلاح شده است.

کتابفروشی ها و کتاب فروشی های الکترونیکی

بسیاری از خرده فروشان کتابهای الکترونیکی را بصورت آنلاین می فروشند. برخی از آنها نیز دارای کتابفروشی های چاپی هستند ، در حالی که برخی دیگر فقط مشاغل آنلاین هستند. در هر صورت ، آنها معمولاً کاتالوگ کتابهای الکترونیکی را از یک توزیع کننده کتاب الکترونیکی دریافت می کنند و قیمت عمده فروشی توزیع کننده را برای هر کتاب الکترونیکی مشخص می کنند.

برخی ناشران نیاز دارند که خرده فروشان کتابهای الکترونیکی خود را با قیمت های ثابت بفروشند (تحت آنچه معمولاً “مدل نمایندگی” نامیده می شوند)

اگرچه ممکن است کتابفروشی های مبتنی بر چاپ  تحت تاثیر قرار گیرند زیرا مشتریان آنها کتاب های الکترونیکی بیشتری خریداری می کنند ، ماهیت و میزان تأثیر آن مشخص نیست و احتمالاً از فروشگاهی به فروشگاه متفاوت است.

به عنوان مثال ، فروشگاه هایی که به اجتماع خود یک مکان ملاقات ارائه می دهند (مخصوصاً برای رویدادهای ادبی) ، خدمات شخصی عالی و انتخاب کتاب مناسب ممکن است به عنوان متخصصان منطقه خود رونق بگیرد.

همچنین ، فروشگاه های سنتی ممکن است خدمات مرتبط با کتاب الکترونیکی ، از جمله فروش کتاب های الکترونیکی و دستگاه های خواندن الکترونیکی ، به صورت شخصی و یا با همکاری سایر شرکت ها ارائه دهند.

چه کتابهای رایانه ای را مطالعه می کنید؟

هزاران کتاب رایانه ای موجود است که هر موضوعی را می توان تصور کرد. بسته به اینكه شما چه علاقه ای داشته باشید یا چه چیزی را می خواهید متفاوت است  ، آیا کتاب دیجیتالی خود را تهیه کرده اید و می خواهید مطالعه کنید اما زبان این کتاب برای شما سخت است و برای فهم آن نیاز ترجمه دارید ما در دارالترجمه پارسیس قادریم خدمات ترجمه کتاب الکترونیکی را به شما ارائه دهیم.

اگر کتاب شما به زبان انگلیسی باشد به بخش خدمات ترجمه کتاب انگلیسی وارد شوید اگر ترجمه ترکی به فارسی و یا سایر زبان های برای کتاب ایبوک خود میخواهید نیاز به بخش ارائه خدمات ترجمه کتاب ترکی  وارد شوید و یا اگر میخواهید با کلیه خدمات ویژه ترجمه کتاب تخصصی آشنا شوید کلیک کنید .

نوشتهٔ پیشین
خدمات ترجمه مقاله ایتالیایی
نوشتهٔ بعدی
ترجمه رمان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست