سایت Duolingo - دارالترجمه رسمی پارسیس

Duolingo  سایتی برای یادگیری یک زبان جدید به صورت آنلاین بوده که کاملا رایگان و بودن هیچ گونه هزینه ای برای آموزش زبان خواهد بود  , سایت دولینگو از بین تمامی وب سایت های آموزش زبان بسیار راحت و ساده تر است .

 

Duolingo

Duolingo

یادگیری و آموزش زبان با Duolingo

همانطور که در بالا ذکر شد آموزش زبان خارجه با سایت Duolingo همیشه در دسترس است امروزه برای تمامی مخاطبان جهان سایت دولینگو از روشی منحصر به فرد برای آموزش زبان خارجه در جهان استفاده میکند . روشی که Duolingo  به کار می برد بسیار سرگرم کننده و اعتیاد آور است .

وب سایت دولینگو یک سایت دوستانه , تعاملی برای یادگیری زبان بوده که علاوه بر متن می تواند از میکروفون و یا بلندگوهای سیستم شما استفاده نماید تا به شما یاد دهد که چگونه میتوانید هنگام صحبت کردن زبان های دیگر را درک کنید

زبان هایی که میتوانید با Duolingo یاد بگیرید

I want to learn Duolingo

I want to learn Duolingo

برای اینکه بدانید که چه زبان هایی را با سایت دولینگو میتوانید فرا بگیرید در صفحه دوره های زبان می توانید زبان های مورد نظر خود را انتخاب نمایید

این زبان های برای مثال شامل : چینی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، اسپرانتو ، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ، هاوایی ، عبری ، والری ، هندی ، مجارستانی ، اندونزی ، ایرلندی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کلینگون ، کره ای ، ناگو ، نروژی ، نروژی ، لهستانی ، پرتغالی ، رومانیایی ، روسی ، اسپانیایی ، سواحیلی ، سوئدی ، ترکی ، اوکراینی ، ویتنامی ، ولزی خواهد بود .

نحوه کار کردن با سایت Duolingo

در سایت دولینگو ده ها مجموعه آموزشی از دروس ترجمه و یادگیری زبان وجود دارد , کالبد اصلی این سایت شامل : مبانی آموزشی , عبارات , صفت ها ,متن های مختلف ,سوالات ,رنگ ها , تصاویر و اشکال ,تاریخ و زمان خواهد بود .

آموزش زبان توسط دولینگو

آموزش زبان توسط دولینگو

جدای از کالبد اصلی آموزشی و سرگرمی این سایت تست مهارت در صحبت کردن به یک زبان  و تلفظ یکی از نقاط قوت یادگیری و آموزش زبان در این سایت خواهد بود .

اگر نیاز به آموزش ترجمه زبان های مختلف هستید میتوانید به صورت نمونه زبان های شاخص را فرابگیرید

نکته : شما میتوانید در سایت دولینگو هر درس را یکی پس از دیگری طی کنید  و به تدریج با مفاهیم دشوار تری روبرو شوید , جنبه خوب آموزشی سایت Duolingo اینست که برای یادگیری ترجمه زبان و آموزش میتوانید در یک مسابقه نیز شرکت کنید و خود را با آزمون های بزرگ بسنجید .

به ترتیب میتوانید با شرکت در تست ها و مهارت ها اعتبار در پروفایل کاربری دریافت کرده و کم کم در آموزش زبان پیشرفت نمایید

از آنجا که ماهیت اصلی سایت Duolingo به عنوان آزمایش و محک زدن افراد می باشد لذا برای کسی که میخواهد مهارت زبانی خود را گسترش دهد بسیار سایت خوب و مفیدی خواهد بود .

 

نحوه استفاده از سایت Duolingo

برای استفاده از سایت Duolingo نیاز به حساب کاربری نیست اما اگر میخواهید پیشرفت خود را زیر نظر بگیرید ایجاد حساب کاربری در اولویت است .

در دولینگو همانطور که گفتیم مرحله به مرحله آموزش و سرگرمی زبان وجود دارد , در این سایت بخشی به نام Stories وجود دارد که مختص زبان آموزان متوسط و پیشرفته است .

در حال حاضر در بخش Stories  سایت دولینگو زبان های اسپانیایی , فرانسه ,آلمانی و پرتغالی موجود است اما در آینده ای نزدیک تر این بخش نیز گسترده تر خواهد شد .

سایت دولینگو بخشی دارد که نام آن تالار گفتمان است در بخش Duolingo Forum  تابلوی از پیام مخاطبین همواره در جریان است , شما میتوانید در این بخش با کاربران مختلف به بحث و گفتگو بپردازید و یا مهارت های زبانی خود را در این سایت گسترش دهید .

سایت Duolingo همچنین علاوه بر وب سایت اینترنتی خود برای آموزش مهارت زبانی کاربران برای تلفن های همراه برنامه های رایگانی را همیشه در دسترس قرار داده است , این برنامه شامل iOS  , Android , Windows Phone  خواهند بود .

 

امروزه در بسیاری از اوقات زندگی یادگیری زبان جدید و پرمخاطب یک امر مهم و لازم است زیرا زندگی روزمره ما در عصر دیجیتال بسیاری از زبان ها را در کنار هم پیوند داده است

شما کاربران عزیز به این دلیل وارد این مطلب شده اید زیرا میخواهید بدانید کاربران دیگر در مورد سایت دولینگو چه فکر میکنند و چرا استفاده میکنند .

آموزش زبان در 5 دقیقه

آیا آموزش زبان در 5 دقیقه به عنوان شعار تبلیغاتی سایت های آموزش زبان  انتظارات را برآورده کرده است

امروزه برنامه ها و سایت های آموزش زبان در دنیا انواع شعارهای تبلیغاتی را نوید میدهند , اما آیا واقعا تسلط کافی در این امر دارند و یا کاربران به انتظارات خود در استفاده از این سایت ها خواهند رسید .

اگر قرار است به این شعارها  و برنامه های آموزشی تلفن همراه  باور داشته باشیم , بدانید انتخاب زبان هرگز آسان نخواهد بود , برنامه های آموزش رایگان زبان اغلب به دنیا نوید می دهند

برنامه هایی چون   Duolingo  , Memrise  و Babble  همگی قول میدهند که نحوه یادگیری , نوشتن و صحبت کردن افراد مبتدی را به یک زبان دیگر حتی از طریق تلفن شما متحول کنند .

این برنامه های آموزش زبان برای تلفن همراه تقریبا شبیه به هم عمل میکنند اما در مشخصات  کاربردی دیگر با هم تفاوت های زیادی دارند .

چگونه سایت Duolingo میلیون ها دلار ارزش پیدا کرد

بد نیست یک تاریخچه از چگونگی سرمایه دار شدن موسسات سایت Duolingo را به شما بازگو کنیم پس اگر علاقه دارید با ما همراه باشید .

در سال 2009 شرکتی با نام Rosetta Stone به عنوان یک نرم افزار آموزش زبان به معرض دید عموم قرار داده شد , موسسان این شرکت در اولین روز از معاملات خود 112 میلیون دلار سود کردند , آنها با پشت سر گذاشتن یک بازار عظیم اما پراکنده یادگیری زبان را آن هم به صورت نرم افزاری در سراسر جهان نهادینه کردند

سپس این شرکت توانست به صورت سالانه 209 میلیون دلار سرمایه ثبت شده را ذخیره نمایید بنابراین بنیانگذاران سایت آموزش زبان دولینگو معتقد بودند سایت Rosetta Stone تنها یک بازار کوچکی از یک مدل کسب و کار را دیده است لذا آنها ایده بهتری داشتند

آنها بدون حتی پرداخت یک ریال حق عضویت با برنامه و مدل کسب و کار خود توانستند 700 میلیون دلار سود آوری را ذخیره نمایند.

آنها فقط می خواستند به صدها میلیون نفر از مردم جهان زبان یاد بدهند اما نمی خواستند از نرم افزار با قیمت بالا برای یادگیری زبان استفاده کنند .

به همین دلیل سایت دولینگو به فکر ایجاد یک پلتفرم آنلاین و رایگان برای مخاطبین نمود , در حال حاضر این سایت با حدود 25 میلیون کاربر ماهانه و فعال در حال آموزش زبان به سراسر جهان می باشد که قادر به ارائه پلتفرم اختصاصی خود در گوشی های تلفن همراه نیزخواهد بود

سایت دولینگو توانست بدون حتی پرداخت و شارژ یک ریال از حساب کاربران به سرمایه ای حدود 700 میلیون دلار در جهان برسد .

چشم انداز دقیق کسب و کار سایت Duolingo

دو نکته مهم باعث شد که سایت دولینگو رشد بسیار خوبی را در جهان تجربه کنند نکته اول اینکه آنها به دنبال یک بازار رو به رشد و بزرگ در جهان رفتند و نکته دوم آنها به دقت آزمون و خطا کردند لذا از داده ها و تصمیماتشان کاملا مطمئن بودند .

با نگاه دقیق تری کاملا مشخص است سایت Duolingo  یکی از بهترین مدل کسب و کار آنلاین زبان را راه اندازی کرد که شرکت ها , افراد و مخاطبان زیادی به سمت این استراتژی بزرگ قدم برداشتند .

نگاهی دقیق به تاریخچه سایت دولینگو

در سال های 2009 تا 2012 آزمایشات بتا در خصوص ایده سایت دولینگو شکل گرفت , در آن زمان درست وقتی که Rosetta Stone  یه عنوان یک شرکت دولتی و موفق و رو به رشد در جهان معرفی شده بود بنیانگذاران دولینگو یک روش بهتری برای یادگیری زبان را ابتکار کردند .

یادگیری زبان یک ایده جدید یا انقلابی نبود اما روشی که سایت دولینگو پیش گرفت کاملا در بازار ترجمه و آموزش زبان بی سابقه بود

در زمانی که دولینگو در حال شکل گیری ایده خود بود بسیاری از نرم افزار های یادگیری زبان چون Rosetta Stone  و Open English  به کاربران اجازه میداد بیش از 30 زبان را در خانه خود بیاموزند اما نکته مهم این بود این سایت حتی برای ابتدایی ترین دوره های آموزشی چند صد دلار پول از کاربران اخذ میکردند .

فروش نرم افزار یادگیری زبان شاید با قیمتی حدود 100 یا حتی 1000 دلار در قالب سی دی آموزشی و حق اشتراک در بین مصرف کنندگان باب شده بود اما بنیانگذاران Duolingo  افرادی چون لوئیس فون آن  و Severin Hacker  میدانستند که تعداد زیادی از مردم سراسر جهان انگیزه بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی را دارند اما نمی توانند برنامه های موجود را به دلیل افزایش قیمت تحمل کنند .

طبق آماری که در آن زمان طی بررسی های دقیق صورت گرفت چیزی حدود 800 میلیون نفر از افراد برای یادگیری زبان انگلیسی پول زیادی ندارند لذا سایت دولینگو با ایجاد یک پلتفرم جدید که همیشه از صنعت ترجمه و یادگیری زبان غافل بود یک بازار عظیم و جذاب در جهان به وجود آورد .

آنها نیاز به تست مهارت و تکنیک نوآورانه خود در آزمون و خطا برای استراتژی خود در مقیاس بازار هدف  برای آزمایش طرح بتای خود داشته و در مورد آنچه کاربران نیاز داشتند تصمیم گیری کردند

تصمیم گیری بنیانگذاران Duolingo  تنها حول محور نرخ جمعیتی نبود یکی از زیباترین ایده های این سایت طرح جذب و جمع آوری نیروی کار رایگان برای یک هدف والاتر بود .

لذا شعار تبلیغاتی محتوای آموزشی سایت دولینگو  برای کاربرانی نیاز به مشارکت در این طرح داشتند این بود ” هنگام ترجمه , یک زبان جدید را می آموزید ”

در صورتی که اطلاعات بیشتری در خصوص دولینگو دارید و یا از کاربران قدیمی این سایت هستید خوشحال خواهیم شد تجربه کاری خود را در این سایت از بخش نظرات برای ما ارسال نمایید

نوشتهٔ پیشین
هدفون مترجم با بیش از 36 زبان
نوشتهٔ بعدی
ترجمه مدارک شغلی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست