ترجمه زبان گرجی - دارالترجمه رسمی پارسیس
ترجمه زبان گرجی

ترجمه زبان گرجی

ترجمه زبان گرجی

ترجمه زبان گرجی

ترجمه زبان گرجی

ترجمه زبان گرجی پارسیس    ترجمه رسمی گرجی ، ترجمه اسناد عادی و ترجمه شفاهی از زبان گرجی به سایر زبان ها قابل انجام است.

زبان گرجی یکی از ده زبان قدیمی دنیا است که هنوز گویشور دارد ، زبان  گرجی (ქართული ენა )زبان مردم کشور گرجستان می باشد . زبان گرجی با گویشگرانی کمتر از هفت میلیون نفر به غیر از کشور گرجستان ، در نواحی مرزی کشورهای ایران ، ارمنستان ، اوکراین ، ترکیه و جمهوری آذربایجان کاربرد روزانه در زندگی مردم دارد .

زبان گرجی که از دسته زبان های کارتولی قفقازی است و به گرجی کارتولی اِنا شهرت دارد با یک فرهنگ خاص بومی آمیخته شده تا جایی که میتوان فرهنگ مردم گرجی را ، بنا به آثار به جا مانده ؛ تمدن گرجی نامید  .

دارالترجمه رسمی گرجی پارسیس

دپارتمان ترجمه زبان گرجی پارسیس  علاوه بر ترجمه رسمی گرجی ، ترجمه اسناد عادی و ترجمه شفاهی از زبان گرجی به فارسی و از فارسی به گرجی و از گرجی به سایر زبانهای را به کیفیت بالا ارائه می نماید .

آشنایی مختصر  با زبان گرجی

تنها کافی است بدانیم که خط گرجی صد سال پیش از میلاد به فرمان پادشاه گرجستان شکل گرفته و با الفبای امروز گرجی  که   آسُمْتاوْرولی گفته میشود ، تقریباً تفاوت چندانی نداشته است . سی و سه حرف (۳۳ حرف )  الفبا دارد که پنج حرف (تعداد ۵ حرف )  مصوت هستند . این زبان بنا به فرهنگ تربیتی مردمان گرجی ، که میهن پرستی و تعصب زبان و عشق به دین پدری ؛ از اصول اولیه اخلاق مردمانش به شمار میرود ، بعد از گسترش مسیحیت به عنوان یکی از زبانهای کلیسایی محسوب گشته و مردم گرجستان ضمن حفظ و پاسداری از آیین مسیحیت ، در گسترش آن کمر همت بستند و کلیساهایی در فلسطین و ایران و ارمنستان برپا داشتند و جوانان خود را سالها برای کسب علوم دینی به بیزانس میفرستادند .

ریشه زبان گرجی  

ریشه و پایه زبان گرجی را نه تنها در قفقاز بلکه در همنشینی با تمدن های بزرگ کنار خودش ، باید دانست . که این مهم با درایت تبدیل به زبان و خط مجزا و خاصی شده است . گرجی ها که خود را از نژاد کارتل و کارتولس می دانند ، افسانه هایی از تاریخ تمدن شکل گیری گرجستان امروزی دارند و سالهای زیادی را در مبارزه و دفاع در برابر حمله مغول بوده اند . همین فرهنگ کافی است تا ملتی ریشه های زبانش را حفظ کند و از گزند ورود واژگان غیر به زبان گرجی ممانعت ورزد .

تاثیرات زبان گرجی  

از مهمترین تاثیرات زبان گرجی درزبان فارسی را نمیتوان در قالب کلمات یافت . چون این دسته از مردم قفقاز بنا به سرسختی های اجدادی همیشه از واژگان خود بهره میبردند ، اما خدمت گرجی ها در گسترش آیین مسیح به ایران و اصفهان هم رسید . تا جایی که ما نژاد گرجی در اصفهان داریم . هرچند خیلی از گرجی های ایران مسلمان وشیعه هستند اما در فریدون شهر و بوئین میاندشت هنوز گرجی تکلم میکنند و مینویسند . و آنچه از تاثیر زبان ما بر زبان گرجی بتوان استنتاج نمود هم  شامل این اتفاق است که مردمان گرجی چنان عملگرا بودند که تاثیر زبانی را زیاد نمی پسندیدند .

نوشتار زبان گرجی 

اگر اسناد تاریخی درست باشد قدیمی‌ترین سنگنبشته‌های گرجی در یکی کلیسای تاریخی با نام بولنیسی  بوده که تاریخ نگارش و کتابت آن در حدود ۴۹۲ میلادی به خط گرجی نگاشته شده است . هرچند آثار سفالی سده ی پیش از میلاد که کلماتی گرجی بر آن نقش بسته حکایت از تاریخ نگارش گرجی ها دارد  اما  وجود منظومه حماسی پلنگینه پوش که اثری فاخر همچون شاهنامه ی فارسی می باشد و در قرن دوازدهم میلادی تاریخ نگارش دارد و به پنجاه زبان دنیا ترجمه شده ، بیشتر حاکی از روحیه ی خلاق در ادبیات نوشتاری گرجی است .

گسترش استفاده از زبان گرجی  

جهان امروز و گستردگی ارتباطات انسان را وادار میسازد بنا به نیاز بقای بشر با دنیا ی پیرامون خود ارتباطات بیشتری داشته باشند و یکی از شاخصه های ارتباطات با دیگر اقوام و کشورها ، زبان و ترجمه می باشد . امروزه ایرانیان زیادی برای زندگی و تحصیل در جامعه ای متفاوت و نزدیک ایران ، کشور گرجستان را انتخاب کرده اند . گرجستان بنا به داشتن مراتع سرسبز فراوان و منابع معدنی بکر ، به دلیل جمعیت پایین آماده گسترش تجارت در دنیای امروز می باشد . این تجارت بر اصل اطلاع از احوال و زبان یکدیگر مسخّر میگردد . این بی بدیل ترین دلیل شروع گسترش استفاده از ترجمه گرجی می باشد .

جایگاه کنونی زبان گرجی در ایران و جهان

آنچه در سنت ترجمه اعمال میگردد ترجمه یکسری مدارک از یک زبان به زبان دیگر می باشد . اما آنچه در دارالترجمه رسمی گرجی پارسیس شکل میگیرد ، استفاده تخصصی از زبان گرجی در جهت حفظ خط تبادل فرهنگی در اسناد مورد ترجمه و کلمات ؛ در ترجمه ی شفاهی می باشد .

ما نه تنها موکداً شما را در داشتن برترین ترجمه یاری می دهیم ، بلکه با خدمات خاص خود بهترین  مشاور شما در امور گرجستان می باشیم . گرجستان و زبان گرجی که در حدفاصل دو دریای خزر و سیاه ، به عنوان نقطه ای ژئوپلتیک در دنیای غرب به حساب آمده در انتظار پیوستن به اتحادیه ی اروپاست و بنا به زیرساخت های منابع انسانی اش آمادگی جهش اقتصادی دارد . همه این کلمات گستره ی کوچکی از برهان جایگاه زبان گرجی در مراودات آتی تجار و دولتمردان موفق می باشد .

از سویی دیگر کشور گرجستان آماده دستیابی به منابع نزدیک خود در توسعه است و علیرغم دسترسی به دریای سیاه باز هم میتواند از منابع ارزان و وافرکشورهایی چون ایران بهره برداری نماید و این خودش به اهمیت ترجمه گرجی در مراودات آتی می افزاید و از طرفی دیگر گرجستان میتواند نقش ترانزیت تجاری را با دیگر کشورها برای ایرانیان ایفا نماید . بطوریکه مدیران توانمند ایرانی با مدد مترجمین متخصص پارسیس ، نیاز اقتصادی گرجستان را از طریق دریای سیاه و دیگر نقاط دنیا فراهم آورند . در جذابیت مقوله استفاده از ترجمه ی گرجی هرچه بگوییم کم گفته ایم .

برای توضیحات بیشتر و استفاده از خدمات این دپارتمان بخش ثبت سفارش ترجمه زبان گرجی   را استفاده فرمایید  .

نوشتهٔ پیشین
ترجمه زبان ترکی استانبولی
نوشتهٔ بعدی
ترجمه زبان سوئدی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست