10 نرم افزار دیکشنری انگلیسی - دارالترجمه رسمی پارسیس

اگر به دنبال پیدا کردن لغات تخصصی و بهترین نرم افزارهای دیکشنری انگلیسی می باشید ما در اینجا 10 نرم افزار دیکشنری انگلیسی چند زبانه را به شما معرفی خواهیم کرد .

لازم به ذکر است که در لیست زیر تمامی دیکشنری های انگلیسی به سایر زبان ها معرفی شده و در تمامی نسخه های تلفن همراه از جمله اندروید و ios  منتشر شده اند . پیشنهاد میکنیم برای آشنایی کامل با 10 نرم افزار دیکشنری انگلیسی به سایر زبان ها به همراه امکانات تا انتهای مطالب با ما همراه باشید .

دیکشنری چیست ؟

فرهنگ لغت یا همان دیکشنری  یک لیست الفبایی از کلمات و معانی آنها است. فرهنگ لغت به کاربران کمک می کند تا تعاریف را بدست آورند تا درک بهتری از کلمه و درک بهتر یک زبان یا زمینه داشته باشند. در بسیاری از رایانه ها فرهنگ لغت الکترونیکی وجود ندارد ، با این حال ، با دسترسی به اینترنت ، صدها فرهنگ لغت آنلاین رایگان وجود دارد.

فرق بین دیکشنری و اصطلاحنامه ؟

دیکشنری یا همان فرهنگ لغت برای توصیف معنای یک کلمه استفاده می شود اما اصطلاح نامه بیشتر برای کلمات مترادف و یا هم معنی مورد استفاده قرار میگیرد برای مثال کلمه کامپیوتر در دیکشنری تنها به یک کلمه ترجمه می شود و آن  در زبان فارسی رایانه است اما در اصطلاح نامه کلمه کامپیوتر ممکن است به زبان های مختلفی چون ماشین حساب , چرتکه  و یا لب تاپ معنی شود .

Dictionary English Persian

Dictionary English Persian

دیکشنری انگلیسی 

همانطور که از نام آن بر می آید , دیکشنری انگلیسی به عنوان فرهنگ لغات برای ترجمه کلمه انگلیسی به یک یا چند زبان بوده که شامل یک لیست افبای از ترجمه کلمه نیز خواهد بود , امروزه در جهان نرم افزارهای دیکشنری انگلیسی به صورت آنلاین و آفلاین در دسترس است که هدف ما از انتشار این مطلب آشنایی شما عزیزان با 10 نرم افزار دیکشنری انگلیسی خواهد بود .

همانطور که میدانید ترجمه زبان سخت است خصوصا اگر ترجمه تخصصی انجام شود زیرا در ترجمه های تخصصی نیاز به استفاده از واژگان و گرامر های تخصصی بوده لذا استفاده از فرهنگ لغت میتواند ابزار کارآمد در هنگام ترجمه متون برای مترجمین و افراد عادی باشد .

یک فرهنگ لغت چند زبانه ممکن است در حوزه ها و رشته تخصصی خاصی منتشر گردد لذا گردآوری واژگان برای کسانی که نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند و یا میخواهند ترجمه تخصصی انگلیسی انجام دهند فرهنگ لغت انگلیسی به کمک آنها خواهد بود در لیست زیر با معرفی 10 نرم افزار دیکشنری انگلیسی همراه باشید

  1. DICTIONARY WORDREFERENCE

نوع: انگلیسی ، چند زبانه

نوع دستگاه :  iOS | Android

قیمت : رایگان

این دیکشنری انگلیسی یکی از نرم افزارهای مورد علاقه دانشجویان به حساب می آید , اگر دانشجو هستید و در حال یادگیری زبان انگلیسی می باشید دیکشنری انگلیسی و چند زبانه WordReference  با حدود 18 زبان فعال است .

این نرم افزار نه تنها برای ترجمه مناسب است اما تعاریفی نیز در زبان مقصد شما انجام می دهند بنابراین میتواند نیاز شما را در ترجمه انگلیسی برآورده نماید

  1. MERRIAM-WEBSTER

نوع : زبان انگلیسی

خدمات : iOS | Android

قیمت: رایگان , پرداخت درون برنامه ای

نرم افزار دیکشنری انگلیسی Merriam-Webster  یکی از شناخته شده ترین فرهنگ لغت در زبان انگلیسی است جالب است بدانید سال تاسیس این نرم افزار به سال 1828 بر میگردد حدود 180  سال بعد به طور کامل ساختار آن بروز شد و تیمی جدید وارد کار شد .

در سال 1964 ، دایره المعارف بریتانیکا ، شرکت Merriam-Webster را به عنوان یک شرکت زیر مجموعه خریداری کرد

3. NGLISH

نوع : زبان اسپانیایی , زبان انگلیسی

نوع دستگاه : Android

قیمت: رایگان , پرداخت درون برنامه ای

نرم افزار Nglish  یک دیکشنری اسپانیایی و انگلیسی است که به مترجمین عزیز کمک میکنید تا با استفاده از برنامه یادگیری انگلیسی و ترجمه اسپانیایی به انگلیسی  و آموزش لغات تخصصی در زبان اسپانیایی و انگلیسی تعامل بین این دو زبان را برقرار کنند .

دیکشنری اسپانیایی به انگلیسی Nglish  شامل بخشی جداگانه برای آزمون کلمات تخصصی است لذا نتایج جستجو در این فرهنگ لغت شامل کلمات مترادف , جملات مثال گونه و عبارات مرتبط است .

4. KIDS PICTURE DICTIONARY

نوع: نوجوان

نوع دستگاه: iOS | Android

قیمت: رایگان,پرداخت درون برنامه ای

این نرم افزار همانطور که از نام آن بر می آید یک فرهنگ لغت  جامع برای نوجوانان بوده که بر پایه تصاویر خواهد بود , این دیکشنری تصاویر حروف انگلیسی A تا Z را با صداها  و ابزار سرگرم کننده خود ضبط کرده و قابل بارگیری برای نوجوانان خواهد بود .

در این نرم افزار بیش از 650 کلمه پرکاربرد وجود دارد و یک ابزار عالی برای یادگیری دوره مبتدی در زبان انگلیسی است .

5. URBAN DICTIONARY

نوع: زبان عامیانه

نوع دستگاه: iOS | Android

قیمت: رایگان

نرم افزار دیکشنری انگلیسی URBAN DICTIONARY   به عنوان یک دیکشنری آنلاین با تعاریف مختلف می باشد که هر کلمه را به زبان بومی و عامیانه تعریف میکند قابلیت اشتراک گذاری کلمات در شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و توییتر را دارد و همچنین میتواند از خروجی آن در ارسال ایمیل نیز استفاده نمایید .

6. BBC LEARNING ENGLISH

نوع:انگلیسی به عنوان زبان خارجی

نوع دستگاه: iOS | Android

قیمت: Free

نرم افزار BBC Learning English  بخشی از خدمات ترجمه و دیکشنری آنلاین BBC  بوده که به آموزش زبان انگلیسی اختصاص دارد .

دیکشنری انگلیسی BBC  به عنوان منبع خوبی برای معلمان و دانش آموزانی است که میخواهند در ابتدای راه آموزش زبان انگلیسی را از طریق سایت شروع نمایند .

از جمله خدماتی که دیکشنری انگلیسی BBC  در خود دارد پایگاه اخبار است که در برنامه رادیویی خود گنجانده است

برنامه آموزش زبان انگلیسی در کانال اخبار از سال 1945 آغاز شد و در چندین سطح به آموزش زبان برای مبتدیان , متوسط و حرفه ای شروع شد .

7. ARABIC ENGLISH TRANSLATOR, DICTIONARY & LEARNING

نوع دستگاه: Android

 قیمت: رایگان , پرداخت درون برنامه ای

ترجمان انگلیسی و عربی نرم افزاری است که میتوانید در هر زمان و مکان کاملا رایگان با این دیکشنری زبان انگلیسی را یاد بگیرید .

این برنامه یک تعامل دو طرفه بین زبان انگلیسی و عربی برقرار کرده است و در آن ترجمه کلمه به کلمه به همراه آزمون ها و خطاهای رایج از واژگان  و اصطلاحات پرکاربرد را در خود جای داده است .

در این دیکشنری انگلیسی کلمات مترادف , جملات مثال گونه و عبارات مرتبط و تخصصی به زبان بومی وجود دارد .

ویژگی های اصلی عبارتند از:

  • فرهنگ لغت جامع عربی انگلیسی با بیش از 200،000 جمله انگلیسی
  • ترجمه متن کامل به زبان عربی و انگلیسی
  • استفاده آسان فقط با تایپ کردن عبارات عربی  و یا انگلیسی
  • ترجمه کلمه به کلمه
  • جستجوی صوتی کلمات به گونه ای که برای هر اصطلاح تخصصی توسط متور جستجوی خود تلفظ صوتی وجود دارد
  • بازی با واژگان  و افزایش مهارت زبان انگلیسی در کلمات و وام واژه های تخصصی
  • بهترین پیش زمینه برای تست های مهارتی در آزمون های تافل , SAT  و GMAT

8. DICTIONARY LINGUEE

نوع:انگلیسی ، چند زبانه

نوع دستگاه: iOS | Android

قیمت: رایگان

صاحبان تلفن همراه و گوشی های هوشمند وقتی صحبت از دیکشنری و یا فرهنگ لغت آنلاین می شود احتمالا نرم افزار LINGUEE  را به یاد می آورند در حال حاضر این نرم افزار توسط هزاران کاربر مورد استفاده قرار میگیرد قابلیت های این نرم افزار ترجمه فرانسوی – اسپانیایی و ترجمه آلمانی و سایر زبان ها خواهد بود از طرفی بیش از حدود 400 واژگان تخصصی به صورت آفلاین برای کاربران به عنوان یک دیکشنری عالی در دسترس است .

سرعت ترجمه این نرم افزار به حدی است که به محض وارد کردن کلمه اول میتواند حدس بزند که شما میخواهید چه متنی را ترجمه کنید لذا این امر به کمک حافظه ترجمه در نرم افزار ترجمه گنجانده شده است .

زبان هایی که به صورت کلی توسط دیکشنری آنلاین LINGUEE  ترجمه میگردد شامل فرهنگ لغت اسپانیایی , فرانسوی , آلمانی , روسی , چینی , ژاپنی , ایتالیایی,هلندی و لهستانی است و شما میتوانید بین جفت زبان های مختلف جستجو نمایید .

9. ENGLISH PERSIAN DICTIONARY – DICT BOX

نوع: فارسی , انگلیسی

نوع دستگاه: iOS | Android

قیمت: رایگان,پرداخت درون برنامه ای

Dict Box یک نرم افزار فرهنگ لغت  و مترجم آنلاین انگلیسی به فارسی است

این نرم افزار قادر به ترجمه انگلیسی به فارسی  و یا ترجمه فارسی به انگلیسی بوده  و قادر است حتی بدون نیاز به اتصال به اینترنت از قابلیت های آن بهره برد .

کاربر پسند بودن این نرم افزار برای تمامی افراد کاملا واضح بوده  و روش استفاده از آن بسیار آسان است

10. CHINESE ENGLISH DICTIONARY & TRANSLATOR FREE

نوع: چینی , انگلیسی

نوع دستگاه : Android

قیمت: رایگان , پرداخت درون برنامه ای

دیکشنری  و مترجم چینی به انگلیسی از جمله نرم افزار دیکشنری است که به بهبود واژگان و ترجمه بین زبان انگلیسی و زبان چینی شامل ماندارین و کانتونی کمک شایانی میکند .

یکی از مشخصه این نرم افزار استفاده از زبان چینی سنتی است این نرم افزار بسیاری از گویش های زبان چینی را در خود جای میدهد .

نوشتهٔ پیشین
ترجمه دستورالعمل who در مورد ویروس کرونا
نوشتهٔ بعدی
ترجمه فیلم ایتالیایی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست