هزینه های زندگی در استرالیا - دارالترجمه رسمی پارسیس

هزینه های زندگی در استرالیا

مقررات مهاجرت در استرالیا از دانشجویان بین المللی میخواهد شواهدی مبنی بر توان پرداخت هزینه زندگی

و تحصیل در استرالیا را نشان دهند. این روش کمک می کند تا از کیفیت آموزش دانشجویان اطمینان حاصل شود و تحصیل در استرالیا یک تجربه امن و لذت بخش شود.

در حالی که دانشجویان بین المللی می توانند به عنوان مکمل درآمد خود مقداری پول از طریق کار نیمه وقت در استرالیا به دست آورند، شرط زندگی موفق دانشجویان تضمین این است که ایشان میزان پول کافی برای پوشش تمام هزینه های خود را داشته باشند تا مجبور نباشند به چنین کارهایی تکیه کنند.
از اول ژانویه ۲۰۱۰ ، نرخ پایه هزینه های زندگی تحت مقررات مهاجرت افزایش یافته است. تحت این قوانین، متقاضیان آینده ویزا دانشجویی و اعضای خانواده آنها باید وجوه زیر را برای نشان دادن توانایی نسبت به پرداخت هزینه های زندگی مورد نیاز دوره تحصیلی داشته باشند  :

۱۸۰۰۰  دلار استرالیا در سال برای خود دانشجو ؛
۶۳۰۰  دلار استرالیا در سال برای همسر -همراه – دانشجو ؛
۳۶۰۰  دلار استرالیا در سال برای اولین فرزند دانشجو و
۲۷۰۰  دلار استرالیا در سال برای هر کودک دیگر و جایی که مورد نیاز است.

دانشجویان باید ثابت کنند که بودجه نشان داده شده توسط ایشان – شامل هزینه های زندگی در استرالیا و تحصیل در استرالیا – در طول اقامت خود در استرالیا واقعا در دسترسشان خواهد بود.
ارقام فوق تنها نشان دهنده میزان پایه پول مورد نیاز برای زندگی وتحصیل دانشجویان است و هزینه ها بسته به محل تحصیل شما در استرالیا ممکن است متفاوت باشد. دانشجویان معمولا باید ارقام مورد نظر هزینه های زندگی خود را بیشتر از این میزان نشان دهند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت مهاجرت استرالیا مراجعه نمایید

بودجه بندی

به شما توصیه می شود هنگامی که در استرالیا مستقر شدید هزینه های خود را از جمله لباس، غذا، مسکن، حمل و نقل و سرگرمی را تعیین و مشخص نمایید. هزینه های سفر و مراقبت از کودکان نیز در صورت نیاز، باید محاسبه گردد. این نکته مهمی است که چقدر و چگونه پول شما صرف هزینه ها می شود. با توجه به بودجه تان میتوانید اطمینان حاصل کنید که هزینه هایتان پوشش داده میشود.
خرید

مراکز شهرهای اصلی استرالیا و پایتخت آن دارای امکانات خرید در سطح جهانی هستند. این مراکز بین ساعت های ۹:۰۰ الی ۱۷:۳۰ هر هفت روز هفته باز بوده و امکان خرید در اواخر شب تا ساعت ۲۱:۰۰ در روزهای پنج شنبه یا جمعه را ارائه میدهند. برخی از سوپر مارکت ها ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته باز است.

خواربار فروشی های زنجیره ای در استرالیا عبارتند از  Coles و Woolworths و Aldi  و فروشگاه های بزرگ استرالیا با نام های Myer و David Jones  شناخته میشوند.

 در زیر لیستی از هزینه های متوسط ​​برای محصولات  و مواد غذایی روزمره در استرالیا را مشاهده مینمایید :
یک بسته نان ۲٫۵ تا ۳٫۰۰ دلار استرالیا ؛
دو لیتر شیر ۲٫۲۰ تا ۲٫۹۰ دلار استرالیا ؛
روزنامه  ۱٫۵۰ تا ۳٫۰۰ دلار استرالیا ؛
یک بسته غلات صبحانه  ۳٫۰۰ تا ۴٫۰۰ دلار استرالیا ؛
شیشه قهوه فوری  ۳٫۰۰ تا ۴٫۰۰ دلار استرالیا ؛
بطری نوشابه  ۱٫۵۰ تا ۳٫۰۰ دلار استرالیا ؛
شامپو  ۲٫۵۰ تا ۴٫۵۰ دلار استرالیا ؛
صابون  ۱٫۵۰ تا ۲٫۵۰ دلار استرالیا
یک عدد سیب ۰٫۵ تا ۰٫۸ دلار استرالیا ؛
یکی عدد موز  ۰٫۶۰ تا ۰٫۹۰ دلار استرالیا ؛
گوشت گاو (۵۰۰ گرم) ۷٫۰۰ تا ۹٫۰۰ دلار استرالیا
مرغ (۶۰۰ گرم) – ۷٫۰۰ تا ۸٫۰۰ دلار استرالیا

لباس
در حالی که هیچ قاعده مشخصی برای پوشیدن لباس خاصی در استرالیا وجود ندارد بسیاری از محل های کار، رستوران ها، باشگاه ها و … قواعد مشخصی برای ورود را تعیین مینمایند. مردم استرالیا به طور کلی با پوشش مدرن تحت تاثیر سلیقه شخصی، وضعیت، محل کار، شیوه زندگی و محل زندگی لباس میپوشند.
هزینه لباس در استرالیا بسیار متفاوت است. تعدادی از فروشگاه های مختلف با کیفیت از قبیل  K-Mart وBig W  وجود دارند که در آن شما می توانید لباس و کفش های مورد نیازتان را با هزینه کم تهیه نمایید. گروه ها و فروشگاه های دیگری مانند Myer  و David Jones  دارای قیمت های گران تری برای انواع مارک های لباس هستند.

نوشتهٔ پیشین
هزینه زندگی در هندوستان
نوشتهٔ بعدی
هزینه زندگی در انگلستان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست