شماره حساب - دارالترجمه رسمی پارسیس
بانک و شماره حساب

شماره حساب

بخش شماره حساب

تعریف شماره حساب :

شماره حساب برای هر شخصی نشان دهنده مالکیت اصلی یک حساب , اعم از حساب فروشنده و یا کاگزار است و یا حتی حساب وام  می باشد .

چگونه شماره حساب ها کار میکند :

در گذشته استفاده از یک شناسه اصلی تنها برای کارمندان دولت و حقوق بگیران مطرح بود اما این عمل بعد ا مدتی از بین رفت و برای هر فرد عدای یک شماره حساب شخصی تعریف گردید که دارای شناسه و رمز عبور است البته امروزه این امکانات فراتر رفته است .

در عصر امروز دستمزدهای الکترونیکی ] یکی از مهمترین کاربرد شماره حساب ها در زندگب افرا د است لذا برای رد و بدل کردن مبالغ کم و زیاد ارقامی به عنوان شماره حساب به هر فرد اختصاص داده می شود .

شماره حساب مدرک هویتی افراد است

شماره حساب امروزه علاوه برا امکان جابجایی پول در عرض چند دقیقه میتواند مدارک هویتی افراد نیز به حساب آید , زیرا زمانی که شخصی اقدام به افتتحا حساب میکند بانک مدارک شخصی و هویتی او را دراختیار داشته و به عنوان ضمنات نزد خود محفوظ میدارد.

 

برای تنظیم پرداخت های الکترونیکی یا سپرده مستقیم ، ساده ترین راه برای پیدا کردن این شماره در چک شخصی است (اما در صورت عدم چک کردن راه حل های دیگری نیز وجود دارد).

شماره حساب در پایین چک شما قرار دارد. در پایین باید سه مجموعه از اعداد در یک فونت مخصوص خواندن رایانه وجود داشته باشد:

 

شماره اول در سمت چپ شماره مسیریابی بانک شما است

شماره دوم (میانه) شماره حساب شما است

شماره سوم شماره چک شما است

این طرح چک سنتی در بیشتر چک های شخصی اعمال می شود ، اما چک های بازرگانی و چک های چاپی توسط بانکی می توانند دارای اشکال مختلفی باشند.

 

 

برای اطلاع بیشتر از شماره حساب شرکت میتوانید به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید و در صورت واریز مبلغ از طریق فرم مربوطه فیش واریزی را ارسال نمایید

 

نوشتهٔ پیشین
ساخت زیرنویس فیلم
نوشتهٔ بعدی
آموزش زبان انگلیسی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست