ترجمه رمان - دارالترجمه رسمی پارسیس

ترجمه رمان

 ترجمه رمان به عنوان یک اثر روایی از داستان نثر است که کلمه به کلمه به صورت کاملا دقیق توسط دارالترجمه پارسیس انجام میگردد

در صورتی که رمان نویس ادبی , عرفانی و حماسی و یا رمان نویس مدرن هستید کافیست جهت استفاده از خدمات ترجمه رمان و داستان نویسی ما بهره ببرید و همچنین جهت ثبت درخواست ترجمه  از طریق لینک زیر کلیک کنید

فرم سفارش ترجمه

تعریف رمان 

یک رمان یک روایت نثر طولانی است که معمولاً شخصیت ها و وقایع داستانی را در قالب یک داستان دنباله ای توصیف می کند.

در بیشتر مواقع ، رمان ها به روایت تجربیات فردی از شخصیت ها ، خلق یک پرتره نزدیک تر ، شخصیت های پیچیده و دنیایی که در آن زندگی می کنند اختصاص داده شده است. در رمان ها ، بیش از آنچه در اشکال قبلی ادبیات وجود دارد خلق می گردد.

رمان ها فقط داستان نیستند  بلکه شخصی تر هستند به همین دلیل  تجربه خواندن آنها نیز بیشتر است . در جاهایی که شعرهای حماسه و اشکال مشابه قصه گویی برای خواندن عمومی منتشر می گردند ، رمان ها بیشتر به یک خواننده اختصاص داده می شوند.

کلمه لاتین رمان در اوایل قرن 18 میلادی پس از کلمه ایتالیایی “نولا” سرچشمه گرفت که در دوره قرون وسطایی برای داستان ها استفاده می شد.

هویت آن تکامل یافته است و اکنون به معنای اثری از داستان نثر بیش از 50،000 کلمه تلقی می شود. رمان ها بیشتر بر طرح شخصیت و تمرکز بر روان انسان را در دستور کار خود دارند .

یک داستان نثر اختراع شده از  متون  قابل توجهی بوده که دارای  پیچیدگی خاص استعاره و تخیلی است که به طور  مرتبطی تجربه انسانی سروکار دارد .

دسته بندی رمان ها

رمان ها به صورت کلی معمولا در دسته های  معرفتی , عاشقانه , واقع گرایانه , ادبی , تاریخی  و اصلاحات مدرن امروزی از جمله Picaresque محدود می گردند .

10 نمونه از بزرگترین رمان های ترجمه شده در جهان

منتقدان ادبی ، مورخان ، خوانندگان مشتاق ، و حتی  مترجمان در ترجمه رمان  گاه به گاه همگی نظرهای متفاوتی در مورد ماهیت رمان ها  دارند  و هر کدام طبقه بندی هایی را در صدر لیست انتخاب کرده اند که ما در دارالترجمه بروز ترین طبقه بندی برترین رمان ها را از دید منتقدان منتشر میکنیم در اینجا 10 نمونه از رمان های برتر معرفی می گردند پس با ما همراه باشید .

Anna Karenina

رمان مشهور آنا کارنینا در سال 1935

رمان مشهور آنا کارنینا در سال 1935

  

رمان آنا کارِنینا

ترجمه رمان آنا کارنینا در قالب نقد : هر طرفدار داستان که شامل موضوعات عاشقانه  ، توطئه های ازدواج  و جنایی است  ، فوراً رمان آنا کارنینا را در اوج لیست “بزرگترین رمان ها” خود قرار می دهد. و این دقیقاً رتبه ای است که انتشاراتی مانند مجله تایم از زمان انتشارش سال 1878 به این رمان داده است. نویسنده این رمان روسی لئو تولستوی می باشد او در این داستان داستان دو شخصیت اصلی را روایت می کند: یک  داستان غم انگیز ، یک زن خانه دار ناامید  با عنوان آنا ، که با معشوق جوان خود فرار می کند .

تولستوی درمورد عشق ، درد و خانواده در جامعه روسیه بحث های متفکرانه ای را تشکیل می دهد و شخصیت های قابل توجهی از شخصیت های انسان دوستانه واقعی خود را در نظر می گیرد. این رمان به ویژه در برخورد با زنان انقلابی بود و تعصبات و گرفتاریهای اجتماعی آن زمان را با احساسات زنده به تصویر می کشد. این رمان یک رمان واقع گرایانه است .

 

To Kill a Mockingbird

کشتن مرغ مقلد این جلد کتاب یکی از موارد بسیاری است که به اثر کلاسیک هارپر لی به نام Kill a Mockingbird (1960) داده شده است. این رمان در سال 1961 برنده جایزه پولیتزر شد

کشتن مرغ مقلد
این جلد کتاب یکی از موارد بسیاری است که به اثر کلاسیک هارپر لی به نام Kill a Mockingbird (1960) داده شده است. این رمان در سال 1961 برنده جایزه پولیتزر شد

رمان کشتن مرغ مینا 

ترجمه رمان کشتن مرغ مینا در قالب نقد : هارپر لی ، با اعتقاد بر این که یکی از تأثیرگذارترین نویسندگانی است که تاکنون وجود داشته است ، معروف است که او تنها توانست یک رمان را منتشر کرده است . رمان کشتن مرع مینا  در سال 1960 منتشر شد و به یک  رمان ادبی تبدیل شد. این رمان نوعی نژادپرستی در جنوب آمریکا را  به از دید یک دختر بیگناه جوان به تصویر میکشد .

شخصیت های نمادین آن ، به عنوان بازیگران اصلی این رمان توانستند تنش نژاد پرستانه در ایالات متحده را تغییر دهند .

در سال 1962 فیلمی از این رمان ساخته شد و در همان سال برنده جایزه اسکار برترین فیلم از لحاظ داستانی و شخصیتی در حوزه اجتماعی و هنری را کسب کرد .

 

The Great Gatsby

فیتزجرالد ، اف. اسکات

فیتزجرالد ، اف. اسکات

 رمان  گتسبی بزرگ

ترجمه رمان گتسبی بزرگ در قالب نقد اثر رمان نویس مشهور اسکات فیتزجرالد  F. Scott Fitzgerald  به عنوان یکی از بهترین متن ها برای هنر خواندن ادبیات به طور انتقادی شناخته می شود .این رمان از منظر جوانی به نام نیک کاراوی گفته می شود که به تازگی به شهر نیویورک نقل مکان کرده است و با همسایه ثروتمند خود رابطه اسرار آمیزی برقرار میکند  ، شاید مشهورترین جنبه این رمان هنر جلد آن است – چهره ای سوراخ آور. تصویری که بر روی یک آسمان شب تاریک آبی تیره پیش بینی شده است و از منظره  دور از  شهری تابیده می شود – تصویری که با پیکربندی کمی متفاوت ، درون متن نیز به عنوان یک نماد کلیدی یافت می شود.

 

One Hundred Years of Solitude

گابریل گارسیا مارکز ، 1982

گابریل گارسیا مارکز ، 1982

رمان صد سال تنهایی

ترجمه رمان صد سال تنهایی در قالب نقد : نویسنده فقید کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز در سال 1967 مشهورترین اثر خود به نام “یک صد سال تنهایی” را منتشر کرد. این رمان داستان هفت نسل از خانواده بوئندیا را روایت می کند که در منطقه ای به نام  ماکوندو شهری تخیلی و رمز آلود به زندگی خود ادامه میدهند در این شهر به یکباره مردان آنها ناپدید می شوند و جان خود را از دست میدهند که همین امر به خیالی بودن این رمان رنگ و بویی تازه می بخشد

مارکز شیوع و قدرت اسطوره در تاریخ مربوط به فرهنگ آمریکای لاتین را برجسته می کند. این رمان جوایز بسیاری را برای مارکز کسب کرد و راه را برای افتخار نهایی او  که برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1982  شد را هموار کرد .

 

A Passage to India

فورستر تصویر در Hulton Picture Library

فورستر تصویر در Hulton Picture Library

رمان گذری به هند

ترجمه رمان گذری به هند در قالب نقد : نویسنده این رمان ادوارد مورگان فورستر  پس از سفرهای متعدد به این کشور در طول زندگی اولیه ، رمان خود را با عنوان “گذر به هند” نوشت. این کتاب در سال 1924 منتشر شد .

داستان این رمان از اینجا آغاز میشود که پزشکی به نام عزیز در یک بیمارسات انگلیسی کار میکند همه اور را قبول دارند و روابط خوبی با او آغاز میکنند تا اینکه شخصی به نام عادله کوستد  ادعای رابطه پنهانی با این پزشک را عنوان میکند . دختر جوان انگلیسی  که همان عادله کوستد نام دارد به اشتباه این کار را انجام میدهد

داستان این رمان تا جایی پیش می رود که تنش ها بین جامعه هند و جامعه استعماری انگلیسی افزایش می یابد.

 

Invisible Man

رالف الیسون ، 1952

رالف الیسون ، 1952

رمان مرد نامرئی

ترجمه رمان مرد نامرئی در قالب نقد :  اثر مشهور Ralph Ellison که غالباً با داستان های علمی تخیلی جورج ولز  که تقریبا شبیه همین نام است اشتباه میگیرند این اشتباه تاحدی است که ویکیپدیای فارسی نیز کتاب مرد نامرئی را به جورج ولز نسبت میدهد جالب است بدانید که ما به صورت افتخاری این اشتباه ویکیپدیا را گزارش و منتشر کردیم و این ویرایش هم اینک که این مطلب را میخوانید اصلاح شده است .

رمان مرد نامرئی  یک رمان مهم در بیان هویت برای مرد آفریقایی آمریکایی است. راوی این رمان ، مردی است که هرگز از وی نام برده نمی شود اما معتقد است که از نظر اجتماعی برای دیگران “نامرئی” است ، داستان حرکت خود را از جنوب به کالج و سپس به شهر نیویورک می گوید. در هر مکان ، وی با بدگویی و تبعیض شدید روبرو می شود ، در کار و روابط و حرکات اجتماعی زیر سؤال می رود و در یک ذهنیت متکبر و نژاد پرستانه ای قرار می گیرد. این رمان به دلیل سک نوشتار و تجربی خود با کسف نمادگرایی پیرامون فرهنگ آمریکایی مشهور گردید و در سال 1953 برنده جایزه ملی کتاب امریکا گردید .

 

Don Quixote

دون کیشوت دون کیشوت (سمت راست) و خادمش سانچو پانزا در تصویرگری از کتاب دون کیشوت ، نوشته میگل دو سروانتس به تصویر کشیده شده است. این تصویر در نسخه ای از كتاب منتشر شده است

دون کیشوت
دون کیشوت (سمت راست) و خادمش سانچو پانزا در تصویرگری از کتاب دون کیشوت ، نوشته میگل دو سروانتس به تصویر کشیده شده است. این تصویر در نسخه ای از كتاب منتشر شده است

رمان دون کیشوت

ترجمه رمان دون کیشوت در قالب نقد : اثر  میگل د سِروانتِس ، شاید تأثیرگذارترین و شناخته شده ترین اثر ادبیات اسپانیا  به شمار می آید، برای اولین بار در سال 1615 منتشر شد. مردی که نام “دون کیشوت د لا مانچا” شخصیت اصلی این داستان است او درباره جوانمردی  که خود را قهرمان می داند . شخصیت دون کیشوت تبدیل به یک  شخصیت برجسته بود  و از زمان انتشار این رمان تأثیر بسیاری از آثار مهم هنری ، موسیقی و ادبیات جهانی را دارد.

متن چنان تأثیرگذار بوده است كه كلمه ای به نام کیشوت، مبتنی بر شخصیت دون کیشوت ، برای توصیف كسی كه “به طرز احمقانه غیر عملی به ویژه در پی رسیدن به آرمان ها” ساخته شده است ، ایجاد شده است.

 

Beloved

تونی موریسون ، 1993

تونی موریسون ، 1993

رمان Beloved

رمان معنوی و فراموش نشدنی تونی موریسون در سال 1987 ، معشوق داستان یک برده فراری به نام سته را که در سال 1873 به به اوهایو گریخته است ، روایت می کند. این رمان به بررسی آسیب های برده داری حتی پس از آزادی دست می یابد ، گناه و درد عاطفی سته  در این رمان به تصویر کشیده می شود تا جایی که او میخواهد فرزند خود را کشته تا این رنج و درد پایان یابد .

این رمان به دلیل پرداختن به آثار روانی برده داری و اهمیت خانواده و جامعه مورد ستایش قرار گرفت.  این رمان در سال 1988  جایزه مشهور Pulitzer Prize را برای داستان نویسی دریافت کرد.

Mrs. Dalloway

آدلین ویرجینیا وولف نویسنده انگلیسی بود ، یکی از مهمترین نویسندگان مدرنیست قرن بیستم و همچنین پیشگام در استفاده از جریان آگاهی به عنوان وسیله روایی

آدلین ویرجینیا وولف نویسنده انگلیسی بود ، یکی از مهمترین نویسندگان مدرنیست قرن بیستم و همچنین پیشگام در استفاده از جریان آگاهی به عنوان وسیله روایی

رمان خانم دَلُوِی

این رمان به قلم آدلاین ویرجینیا وولف  یک روز در زندگی یک جامعه اجتماعی انگلیس به نام کلاریسا دالووی را شرح می دهد. این رمان با استفاده از ترکیبی از روایت شخص سوم و افکار شخصیت های مختلف ، از یک سبک جریان هوشیاری استفاده می کند.

نتیجه این سبک نگاهی کاملاً شخصی و آشکار در ذهن شخصیت ها است که رمان بیشتر به جای اینکه نقشه داستان خود را تکیه کند بیشتر به شخصیت متکی است. افکار شخصیت ها شامل پشیمانی و اندیشه های مداوم گذشته ، مبارزات آنها با بیماری روانی و استرس پس از آسیب از جنگ جهانی اول و تأثیر فشارهای اجتماعی است.

سبک ، موضوع و تنظیم زمان منحصر به فرد این رمان ، آن را به یکی از آثار با احترام و مورد توجه در تمام دوران تبدیل کرده است.

 

The Color Purple

اپرا وینفری در فیلم رمان به رنگ ارغوانی

اپرا وینفری در فیلم رمان به رنگ ارغوانی

رمان به رنگ ارغوان

یک رمان معرفتی قبل از قرن 19 بوده که به قلم آلیس واکر موفق دو جایزه بین المللی در سال 1982 یعنی جایزه Pulitzer Prize و جایزه کتاب ملی را دریافت کرد .

این رمان که در آمریکای جنوبی پس از جنگ داخلی  به تصویر کشیده می شود در این رمان دختر جوان مسیحی را به تصویر میکشد که توسط خانواده و شوهر مورد آزار و اذیت قرار میگیرد .

این رمان از طریق گروه بندی شخصیت های محروم و آسیب دیده که به مرور زمان رشد می کنند تا زندگی خود را شکل دهد ، مضامین نژادپرستی ، جنسیت ، گرایش ناتوانی را بررسی می کند. این داستان در سال 1985 با یک فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار جهانی شد  که با وجود تحسین انتقادی گسترده ، از همه 11 جوایزی که برای آن نامزد شده بود ، به طرز چشمگیری باعث شد که دست های پشت پرده از دادن جوایز به این رمان نویس ناکام بماند .

تاثیر خواندن رمان بر روی انسان

به نظر می رسد خواندن داستان  و یا رمان ، یک راه عالی برای رشد مغز اجتماعی شما است. تحقیقات نشان می دهد که خواندن رمان ، مغز ما را شکل می دهد و مهارت های اجتماعی ما را بالا خواهد برد

مطالعه ای که توسط کیت اوتلی و ریموند مار انجام شد ، نشان داد که خواندن داستان ، توانایی شما در برقراری ارتباط با دیگران را بهبود می بخشد.

این مطالعه نشان داد افرادی که داستان می خوانند ، در آزمون همدلی عملکرد بهتری دارند.

در این مطالعه مشخص شده است که هرچه فرد داستان بخواند ، توانایی ساخت مدلهای ذهنی دیگران را قوی تر می کند.

مطالعه دیگری در سال 2010 نشان داد که کودکانی که در معرض بسیاری از مطالب داستانی قرار دارند ، توانایی قوی تری در خواندن حالات مغز دیگران دارند.

در سال 2009 ، در مطالعه دیگری ، اوتلی دریافت که بزرگسالانی که رمان می خوانند مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشیده اند

توجه : در صورتی که نیاز به ترجمه رمان دارید ما همانند بخش ترجمه کتاب قادریم رمان را در زبانی از انگلیسی , آلمانی , اسپانیایی  و غیره ترجمه نماییم

شما عزیزان هم اگر رمان برتری را مطالعه نموده اید و می شناسید لطفا از انتها همین مطلب ما از نظرات خود آگاه سازید

نوشتهٔ پیشین
کتاب الکترونیکی
نوشتهٔ بعدی
کاربرد سامانه ثنا

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست